Teatr

Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji Warsaw Flow

Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji Warsaw Flow, organizowany przez Fundację Artystyczną PERFORM, doczekał się swojej V edycji. W tym roku będzie to niezwykłe wydarzenie z udziałem Nancy Stark Smith – współtwórczyni tej techniki – oraz wielu znakomitych nauczycieli i tancerzy ze Stanów Zjednoczonych i Europy.

 

 

Międzynarodowy Festiwal Kontakt Improwizacji Warsaw Flow, organizowany przez Fundację Artystyczną PERFORM, doczekał się swojej V edycji. W tym roku będzie to niezwykłe wydarzenie z udziałem Nancy Stark Smith – współtwórczyni tej techniki – oraz wielu znakomitych nauczycieli i tancerzy ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Po raz pierwszy w Polsce w ramach Festiwalu odbędzie się także Global Underscore – taneczny event organizowany corocznie przez Nancy Stark Smith jednocześnie w 50 krajach świata. Partnerem Festiwalu jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

Festiwal potrwa od 18 do 22 czerwca. Mogą znaleźć tu coś dla siebie zarówno osoby zawodowo zajmujące się tańcem, jak i wszyscy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w technice contact improvisation i tańcu.

 

Festiwal zostanie otwarty konferencją prasową, która odbędzie się 18 czerwca o godz. 12.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

Wydarzeniem towarzyszącym całości Festiwalu i jednocześnie podsumowującym go będzie wieczór performatywny, który odbędzie się 23 czerwca br. o godzinie 20.00,  w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

Wieczór performatywny to wyjątkowa okazja, by współtwórczynię kontakt improwizacji i towarzyszących jej światowej klasy tancerzy zobaczyć na scenie we wspólnym performansie.  Nancy Stark Smith, Ray Chung i Andrew Harwood uczą i praktykują contact improvisation od wielu lat. Podczas improwizowanego przez nich pokazu muzykę na żywo wykona Mike Vargas.

 

Contact Improvisation (CI) nazywana w Polsce improwizacją kontaktową, kontakt improwizacją lub improwizacją w kontakcie jest dziedziną tańca, która swoje korzenie ma w tańcu współczesnym i łączy różne formy pracy z ciałem, od elementów akrobatyki, przez jogę, po medytację. To forma improwizacji ruchowej, w której kluczowym elementem jest kontakt z drugą osobą/grupą osób oraz kontakt z podłogą. Ciało i ruch stają się narzędziem i sposobem komunikacji dzięki korzystaniu z wielu różnych elementów, elastycznie dostosowywanych do psychofizycznych możliwości tańczących. CI opiera się na założeniu, że każdy ma swoje unikalne warunki do ruchu tanecznego i każdy może je rozwijać.

 

Warsztaty i laboratoria poprowadzą także:

Mike Vargas (USA)

Andrew Harwood (USA)

Ray Chung (USA)

Thomas Mettler (CH)

Ezra LeBank (USA)

Agnieszka Rybak (PL)

Paulina Święcańska (PL)

Filip Wencki (PL)

 

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

 

Zachęcamy do udziału w zajęciach, współpracy w czasie trwania Festiwalu i relacjonowania wydarzeń.

 

Informacje dostępne są na stronie i FB Warsaw Flow

www.polandcontactfestival.com

http://www.facebook.com/groups/polandcontactfestival/

oraz na stronie i FB Fundacji Artystycznej PERFORM:

www.perform.org.pl

www.facebook.com/art.perform

 

 https://www.youtube.com/watch?v=pj_fL_8mrMM


Zapraszamy!

od: 18 czerwca 2014
do: 22 czerwca 2014 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca