Teatr

„Głos i Ciało” – spotkanie z Ewą Oleszko-Molik

30 czerwca 2014 roku o godz. 19:00 w Sali Teatru Laboratorium odbędzie się spotkanie z Ewą Oleszko-Molik, zapowiadające wydanie książki „Głos i Ciało. Zygmunt Molik w rozmowie z Giulianem Campem”.

 

 

Instytut Grotowskiego i Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu przygotowują polskie wydanie książki „Głos i Ciało. Zygmunt Molik w rozmowie z Giulianem Campem”, która ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Routledge Taylor & Francis.

 

Książka to zapis rozmowy między Zygmuntem Molikiem i Giulianem Campem, która koncentruje się na autorskim programie treningowym „Głos i Ciało”, rozwijanym przez czterdzieści osiem lat, której rdzeniem jest „alfabet ciała”, zwany też „alfabetem Molika”. To zestaw precyzyjnych działań fizycznych, za pomocą których można budować język ciała, umożliwiający otwarcie głosu i ciała.

 

Sukcesor Zygmunta Molika, Jorge Parente tak mówi o „alfabecie”: „To seria działań fizycznych, które, niczym alfabet z literami, zapraszają nas do napisania własnej historii – jednocześnie uczuciowej, twórczej, i zawsze w relacji. To zaproszenie do działania, do podróży, do spotkania – spotkania siebie, spotkania z innymi, do spotkania z Nieznanym”.

 

Uzupełnieniem polskiego wydania będzie rejestracja filmowa „Alfabetu ciała” w wykonaniu Jorge Parente, kontynuatora Zygmunta Molika, dokonana w dniach 10 i 17 marca 2013 roku w Sali Teatru Laboratorium w Instytucie Grotowskiego. Po raz pierwszy dwadzieścia cztery „litery alfabetu” zarejestrował w 2006 roku Giuliano Campo, przygotowując książkę „Zygmunt Molik’s Voice and Body Work. The Legacy of Jerzy Grotowski”. Film opublikowany zostanie na wortalu grotowski.net.

 

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie również działalność Pracowni im. Zygmunta Molika „Voice In”, którą kieruje Ewa Oleszko-Molik. Owocem jej pracy jest m.in. film „Głos i Ciało/Struktura pracy”, przygotowany we współpracy z Wrocławską Szkoła Filmowa Mastershot, zawierający wybraną dokumentacją warsztatów prowadzonych przez Jorge Parente w marcu 2013 roku, wraz z komentarzem, oraz hasła do Encyklopedii na Grotowski.net dotyczące pracy pedagogicznej Zygmunta Molika.

 

Wstęp wolny


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca