Teatr

Nowy sezon z Teatrem Montownia

„Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać”

 

Tekst: Roman Radomski i Teatr Montownia

Występują: TEATR MONTOWNIA w składzie: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

Scenografia: Paulina Czernek

 

Kolejne zderzenie z prawdziwym teatrem i jego problemami. Po pamiętnej dyskusji o Warszawie w spektaklu „Stolyca” (której owocem jest m.in. lifting Dworca Centralnego i rozpoczęcie budowy drugiej linii metra ), tym razem Montownia dyskutuje o kondycji współczesnego teatru w Polsce. Zważywszy na liczne spory, różnice zdań, a niekiedy nawet oznaki otwartej wrogości wobec siebie, wyrażanej przez artystów scen warszawskich, Teatr pragnie naciąć napęczniały wrzód, aby oczyścić atmosferę i podłożyć podwaliny pod fundament nowego, powszechnego, współczesnego, dramatycznego, polskiego i narodowego, przy udziale inicjatywy prywatnej, Teatru. Wszystkich, którym los teatru nie jest obojętny, lub tych,  którzy mają go kompletnie dosyć, zapraszamy na wieczór teatralny pt.: „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać”… Wieczór poprowadzą aktorzy Montowni.

 

„To nie jest kraj dla wielkich ludzi”

 

reżyseria: Michał Walczak

tekst: Michał Walczak

wykonanie: Rafał Rutkowski (TEATR MONTOWNIA)

 

Ilu ludzi mieści się w jednym Polaku?

 

One-man show w wykonaniu aktora Teatru Montownia, Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki. Wcielając się w kolejne, typowo polskie postaci, prowadzi widza przez labirynt masek, potworów i świętych polskich. Artyści, kaznodzieje, kabotyni, wojskowi, szarlatani i ginekolodzy. Polskie monstra. Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów. Dla młodych i starych, dla tych, którzy odnieśli sukces i frustratów, jednym słowem – dla wszystkich, którzy żyją w Polsce. Dla ludzi o mocnych nerwach. 

 

13 IX g. 19:30 „To nie jest kraj dla wielkich ludzi..." czyli one-man show Rafała Rutkowskiego w Och-Teatrze
14 IX g. 19:30 „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze..." czyli lekcja teatralna dla początkujących i zaawansowanych, również w Och-Cafe

 

OCH-Teatr, 

ul. Grójecka 65, Warszawa

 

Bilety: 40 zł.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca