Teatr

Metropolitan Opera na ekranie Kina Muranów

14 września (niedziela), g.14.00 retransmisja - „Otello” Verdiego

 

Kiedy Renée Fleming zaśpiewała Pieśń o wierzbie i Ave Maria, nikt z widowni nie ośmielił się zakłócić tych czarownych, intymnych chwil oklaskami” – tak zachwycał się recenzent „The New York Times”, kiedy recenzował arcydzieło Giuseppe Verdiego.

Ta opera według tragedii Williama Szekspira była na długo obecna w repertuarze Metropolitan Opera, zanim zaprezentowano ją w formie transmisji. Dzięki temu widzowie na całym świecie mogą oglądać to wspaniałe widowisko, w którym wystąpiła plejada gwiazd: Johann Botha jako zazdrosny Maur i Renée Fleming jako niewinna Desdemona. Podstępnym, diabolicznym Jagonem jest Falk Struckmann, a kapitanem Cassio mimowolnym sprawcą tragedii, jaka rozegra się w cypryjskiej twierdzy – Michael Fabiano.

 

Otello – Giuseppe Verdi

dyrygent: Semyon Bychkov | reżyseria: Elijah Moshinsky | scengrafia: Michael Yeargan

kostiumy: Peter J. Hall | choreografia: Eleanor Fazanobsada: Renée Fleming (Desdemona), Johan Botha (Otello), Michael Fabiano (Cassio), Falk Struckmann (Iago)

czas trwania: około 185 minut

Nowojorskie spektakle z Metropolitan Opera to niezwykłe, niepowtarzalne wydarzenia artystycznie, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Od 129 lat nowojorska Met z sezonu na sezon bije wyznaczane przez siebie rekordy popularności. Każdego wieczoru sala gromadzi 3800 gości z całego świata. Każda premiera staje się nową kartą w historii opery.

Każdy widz kina Muranów będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu, znajdzie się w gronie tysięcy widzów, którzy mieli okazję obejrzeć to samo przedstawienie na całym świecie.

 

Ceny biletów:

60 zł ulgowy | 70 zł normalny
W przerwie zapraszamy na lampkę wina.

 

PROGRAM RETRANSMISJI:

14 września, g.14.00 „Otello” – Giuseppe Verdi
28 września, g.14.00 „Romeo i Julia” – Charles-François Gounod

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca