Teatr

„Ach! Odessa – Mama…” bez barier w Teatrze Żydowskim w Warszawie

 

Teatr Żydowski w Warszawie włącza się do II Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier. 4 października odbędzie się specjalne przedstawienia musicalu „Ach! Odessa – Mama…” z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością wzrokową i słuchową. Widowisko, ukazujące romantyczny świat bandyckiej dzielnicy Odessy na początku XX wieku, jest jedną z najpopularniejszych pozycji w repertuarze teatru.

 

Budynek Teatru Żydowskiego jest obiektem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo, którzy na co dzień mogą się po nim swobodnie przemieszczać i w wygodny sposób oglądać przedstawienia. Na Tydzień Kultury Bez Barier przygotowano specjalne wydarzenie również dla osób niesłyszących, niedosłyszących, niedowidzących i niewidomych. Spektakl „Ach! Odessa – Mama…” 4 października o godz. 19.00 będzie wystawiony z napisami oraz audiodeskrypcją. Dodatkowe informacje na stronie:

http://www.wtkbb.pl/program/kalendarium/33/spektakl-ach-odessa-mama-z-audiodeskrypcja-napisami-dla-nieslyszacych

 

Opis spektaklu:

Bandycka dzielnica Odessy, tzw. Mołdawianka, to miejsce owiane legendą. To właśnie tam toczyło się życie odeskiego półświatka w czasach, gdy miasto było ważnym portem carskiego imperium objętym specjalną strefą wolnocłową. Odessę zamieszkiwała wówczas niezwykła mieszanka etniczno-kulturowa, łącząca Europę i Azję, chrześcijan, żydów i muzułmanów. Wokół kupców, eksporterów ukraińskiego zboża czy przemytników kręciło się wielu bandytów i złodziei, którzy korzystali z licznych okazji do szybkiego wzbogacenia się. Królem żydowskich złodziei z Mołdawianki był Benio Krzyk, który, zaczynając jako zwykły rabuś, awansował szybko na pierwszorzędną postać odeskiego półświatka.

 

Dźwięki muzyki żydowskiej, rosyjskich romansów, rytmów rumuńsko-besarabskich, muzyki ludności turecko-kaukaskiej, a także kozackich pieśni ludowych – to wszystko pozwala nam się przenieść do zaginionego świata Odessy z początku ubiegłego wieku.

 

Dodatkowe informacje:

Trailer:

 

 

 

Spektakle: 4 października o godz. 19.00 (pokaz przystosowany dla osób niepełnosprawnych wzrokowo i słuchowo) i 5 października o godz. 18.00 (pokaz standardowy – dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo)

Strona spektaklu: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/ach-odessa-mama

Bilety: dostępne jeszcze w Teatrze Żydowskim, do nabycia pod numerem (+48 22) 8506450, (+48 22) 8505656 i bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online http://www.teatr-zydowski.art.pl/

 

REŻYSERIA, LIBRETTO I INSCENIZACJA: Jan Szurmiej

KIEROWNICTWO MUZYCZNE, KOMPOZYCJE I ARANŻACJE: Hadrian Filip Tabęcki

PIOSENKI I ICH TŁUMACZENIA: Wojciech Młynarski, Aleksander Rozenbaum, Andrzej Zaorski, Roman Kołakowski, Andrzej Ozga, Jan Szurmiej

CHOREOGRAFIA: Iliana Alvarado, Jan Szurmiej

STEP: Małgorzata Majewska, Paulina Lombarowicz

SCENOGRAFIA: Wojciech Jankowiak

KOSTIUMY: Marta Hubka

PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Teresa Wrońska

KOREPETYTOR WOKALNY: Michał Salamon

ASYSTENT REŻYSERA: Agnieszka Kamińska, Henryk Rajfer

OBSADA: Zespół Teatru Żydowskiego

Prapremiera: 9 czerwca 2012 r.


 

Oficjalna strona Teatru Żydowskiego:

http://www.teatr-zydowski.art.pl/

 

Fanpage na Facebooku:

http://www.facebook.com/TeatrZydowskiimEsteryRacheliiIdyKaminskich

 

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie, Plac Grzybowski 12/16


 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca