Teatr

Klub hipochondryków

„Klub hipochondryków” przypomina nieco klasyczną angielską farsę, gag goni tu gag, za zwrotami akcji trudno czasem nadążyć. Tak naprawdę jednak to sympatyczna i ciepła opowieść o trzech facetach, którzy radzą sobie z problemem upływającego czasu, jak potrafią.

TEATR SYRENA
Teatr Sali Ziemi / MTP, 10.06.2015, godz. 20.00

Któż lepiej potrafi dostrzec wszystkie cechy, paradoksy i śmiesznostki starzejącego się mężczyzny, niż kobieta, do tego bystra? A właśnie kobieta napisała sztukę „Klub hipochondryków”. To pierwszy atut spektaklu, na który serdecznie Państwa zapraszamy. Niech Państwa nie zwiedzie anglosaskie nazwisko Meggie W. Wright autorki. Pod tym pseudonimem ukrywa się Magdalena Wołłejko, Polka z krwi i kości. To atut drugi, do rzecz dotyczy w gruncie rzeczy nas, Słowian (mimo, że akcja toczy się w Londynie, a bohaterami są Anglicy). Atut trzeci, decydujący, to twórcy i wykonawcy spektaklu: reżyser i odtwórca jednej z ról Wojciech Malajkat, towarzyszący mu na scenie Zbigniew Zamachowski (także… kompozytor muzyki) i Piotr Polk, scenograf – laureat Oscara – Allan Starski. To panowie, którzy magiczną czterdziestkę mają już za sobą, więc wiedzą, o co w sztuce chodzi.

 

Klub hipochondryków” przypomina nieco klasyczną angielską farsę, gag goni tu gag, za zwrotami akcji trudno czasem nadążyć. Tak naprawdę jednak to sympatyczna i ciepła opowieść o trzech facetach, którzy radzą sobie z problemem upływającego czasu, jak potrafią. Antykwariusz Leo (Zamachowski) cierpi, bo opuścił go partner. Jego brat Tom (Polk) za wszelką cenę próbuje utrzymać status playboya, a Ken (Malajkat) ma na głowie rozwód z żoną, ale bardziej zajmuje go diagnozowanie kolejnych przypadłości, które rzekomo dotykają go. Hipochondrią zaraża zresztą przyjaciół, ta przypadłość szybko staje się osnową tego sprawnie napisanego, inteligentnego i zabawnego spektaklu.

Występują :  Zbigniew Zamachowski, Piotr Polk, Wojciech Malajkat, Magdalena Wołłejko, Piotr Siejka, Marta Walesiak, Marcin Piętowski/Albert Osik

Bilety: www.bilety.sollus.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca