Teatr

Pan Jowialski

Z Aleksandra hrabiego Fredry niezły był żartowniś. Gdy wchodził w dorosłość, obowiązującą doktryną literacką był pełen westchnień i uniesień romantyzm.

TEATR POLONIA
Teatr Muzyczny w Łodzi, 16.06.2015, godz. 17.30 i 20.30

Z Aleksandra hrabiego Fredry niezły był żartowniś. Gdy wchodził w dorosłość, obowiązującą doktryną literacką był pełen westchnień i uniesień romantyzm. Ale Fredro nic sobie z tego nie robił, ani jako pisarski adept, ani kiedy był już uznaną gwiazdą pióra. Przez cały życie nie napisał praktycznie nic poważnego. Żeby jednak oddać sprawiedliwość dodajmy, że tworzenie komedii traktował Fredro nadzwyczaj poważnie. To dlatego wiele jego tekstów niezmiennie i do dziś gości na deskach teatrów. „Zemsta”, „Śluby panieńskie” czy „Pan Jowialski” to tylko najpopularniejsze z nich.
A jeśli główne role w tych spektaklach obsadzają największe nazwiska sceny i ekranu, to przysłowiowa klapa nie ma żadnych szans. W spektaklu z Teatru Polonia w tytułową rolę wcielił się aktor, którego przedstawiać nikomu nie trzeba: Marian Opania. Pani Jowialska to z kolei niezrównana Magdalena Zawadzka. Tę  aktorkę nieczęsto można oglądać na gościnnych występach i choćby dla niej tylko warto „Pana Jowialskiego” zobaczyć.
Znakomite aktorstwo, zabawna fabuła, staroświecki, acz inteligentny humor, piękno staropolszczyzny – to gwarancja dobrej zabawy. Lojalnie ostrzegamy jednak, że oprócz dobrego nastroju, obejrzenie „Pana Jowialskiego” wywołuje bóle brzucha (od śmiechu) i rąk (od klaskania). Podejmują Państwo ryzyko?
Występują : Marian Opania, Magdalena Zawadzka, Wojciech Malajkat, Krystyna Janda, Aleksandra Grzelak, Krzysztof Pluskota, Grzegorz Daukszewicz/Miron Jagniewski, Andrzej Plata/Otar Saralidze

Bilety: www.bilety.sollus.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca