Teatr

Trwają zapisy do Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty

Wystartowała rekrutacja na nowy semestr w Ognisku Teatralnym Teatru Ochoty. Instruktorzy ochockiej placówki szukają ekipy do wspólnej teatralnej przygody. 

W minionym sezonie Ognisko Teatralne Teatru Ochoty mogło rozwinąć skrzydła w nowej siedzibie Teatru na Reja 9 wzbogaconej o nowe sale warsztatowe i salę baletową. W zeszłym roku ognisko zgromadziło 180 uczestników, którzy pracowali w ramach 17 różnych grup teatralnych, z których każda zrealizowała swój własny spektakl. W tym roku instruktorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 23 projektach teatralnych. Większość z nich to całoroczne cykle zajęciowe przeznaczone dla konkretnych grup wiekowych - od siedmiolatków, przez dzieci starsze, młodzież i dorosłych. Poza zajęciami zmierzającymi do realizacji przedstawień przez młodzież i dorosłych istnieje możliwość dołączenia do Grup Laboratoryjnych nastawionych na szlifowanie warsztatu - pracę rozpocznie Laboratorium Pantomimy, Laboratorium Dźwięku i Laboratorium Tańca Współczesnego.

Aby uczestniczyć w zajęciach nie jest wymagana umiejętność gry na jakimkolwiek instrumencie. Wystarczą nam do tego nasze głosy, ręce oraz nogi... oraz oczywiście wiedza, jak je wykorzystać, aby powstała muzyka. Dla tych, którzy nie mieli wcześniej zbyt wiele wspólnego z muzyką, jest to szansa na doświadczenie radości jakie daje wspólne muzykowanie. Dla tych, którzy mają muzyczne podstawy, zajęcia dają możliwość pogłębienia wiedzy na temat aranżacji, kompozycji -  zachęca Mikołaj Tabako, autor zajęć Laboratorium Dźwięku.

Animatorzy, nauczyciele i studenci będą mogli wziąć udział w Kursie Instruktorów Teatralnych, przygotowującym do pracy z dziećmi i młodzieżą. Wszystkie zajęcia w Ognisku prowadzone są przez doświadczonych specjalistów z dziedziny teatru - reżyserów, pedagogów, aktorów, muzyków i choreografów. Ognisko Teatralne Teatru Ochoty to ponad 40-letnia tradycja połączona z nowoczesnymi metodami pracy, autorskie programy zajęć, niewielkie, dobrane wiekowo grupy, a przede wszystkim otwartość na inicjatywę i twórczy potencjał uczestników. 


Rekrutacja do grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych potrwa do 22 września. Zapisy do grup laboratoryjnych trwają do końca października. 

Szczegóły na: www.ognisko.teatrochoty.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca