Teatr

"Danuta W." na 10. urodziny Teatru Polonia - odbierz bezpłatną wejściówkę

Spektakl DANUTA W. powstaje na kanwie książki Danuty Wałęsy Marzenia i tajemnice, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad.

28 i 29 października tego roku Teatr Polonia świętować będzie swoje 10. urodziny i z tej okazji serdecznie zaprasza na spektakl DANUTA W., który zagrany zostanie w oba te dni. W środę 28.10 DANUTA W. zagrana zostanie w prezencie, a bezpłatne zaproszenia na ten spektakl Widzowie będą mogli odebrać od poniedziałku 5.10 od 12:00 w kasie Teatru Polonia. Natomiast w czwartek 29.10 Polonia zaprasza Widzów na biletowany spektakl, po którym odbędzie się spotkanie z Krystyną Jandą, oraz na uroczysty toast urodzinowy.

Bezpłatne wejściówki na DANUTĘ W. graną w środę 28.10 o 19:00 będzie można odebrać w kasie Teatru Polonia od poniedziałku 5.10 od 12:00 począwszy. Każdy Widz będzie mógł otrzymać maksymalnie 2 wejściówki. 
Bilety na DANUTĘ W. graną 29.10 kupić można w kasie teatru lub online (wystarczy  kliknąć tutaj). Każdy, kto nabędzie bilet na spektakl grany 29.10, będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu z Krystyną Jandą i zostanie zaproszony do wzniesienia urodzinowego toastu.

 

O spektaklu:

Książka Marzenia i tajemnice, wydana jesienią ubiegłego roku, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, stała się nie tylko wydarzeniem medialnym, lecz także gorącym tematem społecznym. Danuta Wałęsa przerwała milczenie, ale oddała głos wszystkim kobietom. Czytelniczki odnajdują w niej swoje losy i idą za głosem Autorki. To zaskakujące zjawisko kulturowe, które wciąż żyje.

 

Spektakl DANUTA W. powstaje na kanwie książki Danuty Wałęsy Marzenia i tajemnice, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. W odważnej i przejmującej autobiografii  autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi - jak zawsze naturalna i silna - zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

 

W roli Danuty Wałęsy zobaczymy Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak:

Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski  w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca