Teatr

VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY DIALOG – WROCŁAW już za tydzień!

Już 17 października br. rozpocznie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG-WROCŁAW. Przez kolejne 8 dni na wrocławskich scenach zobaczymy 11 spektakli z całego świata. Pojedyncze bilety na niektóre przedstawienia są jeszcze dostępne. Wskutek powiększenia widowni, do sprzedaży trafiły dodatkowe bilety na „Francuzów” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

 

Spektakle, które w tym roku pojawią się na wrocławskich scenach łączy wspólne hasło „Świat bez Boga”. Twórcy ukazują w nich nieustanne poszukiwania czegoś innego, co pozwoli zastąpić wcześniej odrzucony ład i wartości.

 

„Zaproszeni artyści opowiadają w swoich przedstawieniach o świecie pozbawionym pewników. Nieustannie szukają czegoś, co mogłoby zasypać boleśnie odczuwaną pustkę.
I w tych poszukiwaniach błądzą. Kochają się. Krzywdzą siebie. Krzywdzą Innych. Szukają. ”
– mówi Krystyna Meissner, twórczyni i dyrektor artystyczna Festiwalu.

 

W ciągu 8 festiwalowych dni wrocławscy widzowie będą mogli obejrzeć 11 spektakli z całego świata z Holandii, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Węgier i Niemiec. Holender Ivo van Hove, którego monumentalne przedstawienia „Rosjanie!”, czy „Tragedie rzymskie” mogliśmy oglądać na poprzednich edycjach festiwalu, tym razem zaprezentuje efekty zmagań nad twórczością Ingmara Bergmana: „Szepty i krzyki” oraz „Persona. Po próbie”. Do Wrocławia powróci również Árpád Schilling, który pokaże przedstawienie „Loser”, w którym zastanawia się nad tym, w jaki sposób przeciwstawić się można cynicznej i bardzo niebezpiecznej władzy, z jaką – jego zdaniem – mają na co dzień do czynienia Węgrzy. Swój doskonały spektakl „Warum. Dlaczego Pan R. wpada w szał?” inspirowanego filmem Rainera Wernera Fassbindera zaprezentuje również niemiecka reżyserka Susanne Kennedy. W przedstawieniu, które jest krańcowym eksperymentem formalnym, artystka opowiada o ludzkiej niemożności porozumienia. Trzykrotnie pokazany zostanie spektakl Lemiego Ponifasio „W jej ustach kamienie”, które łączy w sobie elementy oratorium, pieśni, poi, śpiewu chóralnego i tańca, wykazując podobieństwa do twórczości artystów takich jak Pina Bausch, Merce Cunningham, czy Robert Wilson, na co w swojej recenzji wskazuje Mark Swed z „Los Angeles Times”. Silną polską reprezentację stanowić będą: „Dziady” w reż. Radosława Rychcika z Teatru Nowego w Poznaniu, „Wycinka. Holzfällen” w reż. Krystiana Lupy z Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz „Francuzi” Nowego Teatru w Warszawie w reż. Krzysztofa Warlikowskiego.

 

W ramach wydarzeń towarzyszących festiwalowi odbywać się będą spotkania z artystami
i intelektualistami oraz projekcje filmów, którymi inspirowane są spektakle. Dyskusje i seansy filmowe odbywać się będą w Barze Barbara, zaś późnymi wieczorami publiczność przeniesie się do Klubu NIETOTA, które będzie miejscem koncertów i jam session.

Wstęp na wydarzenia towarzyszące wolny!

 

Bilety na niektóre przedstawienia wciąż można kupić w kasie Impartu przy ul. Mazowieckiej, w salonach Empik, Saturn i Media Markt, a także za pośrednictwem strony internetowej Festiwalu (www.dialogfestival.pl) i platform: www.biletin.pl, www.eventim.pl.

 

Więcej informacji na temat Festiwalu: www.dialogfestival.pl

 

BILETY DO WYGRANIA:
http://bit.ly/1RFzm9h

Justyna Elżbieta Barańska

Justyna Elżbieta Barańska

29 Wrocław
365 artykułów
Ministerstwo Sztuki


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca