Teatr

Tajemniczy klient wraca do Soho

GRUDZIEŃ I STYCZEŃ W TEATRZE SOHO

 

 

TAJEMNICZY KLIENT 

Czarna komedia o drobnych grzeszkach branży usługowo-handlowej

Wesoły (Sławomir Pacek), bohater spektaklu „Tajemniczy klient” Igora Gorzkowskiego specjalizuje się w testowaniu jakości obsługi w branży usługowo-handlowej. W wykonywaniu swojej profesji inspiruje się Chamelonem, postacią z komiksowej serii o Spidermanie. Mężczyzna z łatwością wchodzi w rozmaite role konsumencie. Wciela się w role klientów restauracji, apteki czy sklepów z damską bielizną przyłapując sprzedawców i kelnerów na drobnych grzeszkach i niezręcznościach. 

W spektaklu Gorzkowskiego tajemniczy klient to człowiek „z misją”. Wie, że brak profesjonalnego podejścia i arogancja ze strony obsługi nie są normą i należy z takimi przejawami patologii walczyć. Bycie tajemniczym klientem to nie tylko praca ale także styl życia. Bywa, że działania tajemniczego klienta nie znajdują uznania w oczach społeczeństwa. Nazywany tajniakiem, szpiclem albo mieszaczem, nierzadko zawodowy tester narażony jest na wyobcowanie i niezrozumienie. A przecież wykonuje swoją pracę za cenę wyrzeczenia się życia osobistego…

Obsada: Sławomir Pacek, Joanna Osyda, Anna Gajewska, Bartosz Mazur, Wiktor Korzeniewski

 

 

IDIOTA
czyli Dostojewski w bieli
Igor Gorzkowski zaadaptował słynną rosyjską powieść „Idiota” Fiodora Dostojewskiego komponując scenariusz przedstawienia z losów kilku postaci, a do głównej roli zaprosił Agatę Buzek. - Tytułowa postać z powieści Dostojewskiego to raczej idea a nie człowiek z krwi i kości. Dlatego tak trudno znaleźć jej ekwiwalent sceniczny. Stąd decyzja obsadowa i rozpisanie postaci Myszkina na aktora i tancerza. Ten ostatni zabieg daje możliwość wejścia w dialog Myszkina z samym sobą. Główny bohater jest lustrem dla pozostałych postaci. Kontrastem dla ludzkich namiętności. Ta realizacje to chyba najtrudniejsze z zadań reżyserskich w mojej teatralnej biografii – dodaje reżyser. 

Obsada: Agata Buzek (Myszkin), Eryk Lubos (Rogożyn), Magdalena Czerwińska (Nastazja), Joanna Osyda (Agłaja), Marek Kakareko (alter ego Myszkina)

 

 

BURZA
szekspirowski dramat w cyrkowej budzie
Reżyser podąża tropem pięciu postaci z szekspirowskiej „Burzy”. Kameralna forma przedstawienia skupia intrygę całego dramatu jak w soczewce, a wypreparowane fragmenty tekstu tworzą okazję do wnikliwego studium relacji córka-ojciec oraz wypróbowywania granicy pomiędzy iluzją i rzeczywistością. Bohaterowie „Burzy” przypominają osobliwości rodem z filmów Federico Felliniego.

Bliżej im do aktorów z jarmarcznej budy teatralnej niż potomków rodziny królewskiej. Wszyscy podlegają reżyserskiej wizji Prospera, a ta często bywa zaskakująca i nieprzejednana. W scenariuszach stworzonych przez starego maga opiekuńczość miesza się z zaborczością, a bezwarunkowa miłość z pokusą kontroli. Wyspa przestaje być wyspą. Realność traci kształty i kontury.

Obsada: Henryk Talar, Wiktoria Gorodeckaja, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniewski

 

 


REPERTUAR | GRUDZIEŃ | STYCZEŃ

06.12  11:00    Pogromcy baśni i legend
09.12  19:30    Burza
10.12  19:30    Burza
11.12  20:00    Jérôme Bel (spektakl Nowego Teatru w Warszawie) 
12.12  20:00    Jérôme Bel (spektakl Nowego Teatru w Warszawie)
13.12  19:30    TAJEMNICZY KLIENT 
15.12  19:30    TAJEMNICZY KLIENT 

18.12  19:30     Idiota  (Teatr Stary w Lublinie)
19.12  19:30     Idiota  (Teatr Stary w Lublinie)
20.12  19:30     Idiota (Teatr Stary w Lublinie)

02.01  19:30     Taksówka 
03.01  19:30     Taksówka
07.01  19:30      Idiota
08.01  19:30      Idiota 
09.01  19:30      Idiota

Rezerwacja biletów na spektakle: kasa@teatrsoho.pl, 535 395 513

CENY BILETÓW
IDIOTA - 50 ZŁ NORMALNY, 30 ZŁ ULGOWY 
POZOSTAŁE SPEKTAKLE - 30 ZŁ NORMALNY, 20 ULGOWY

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 grudnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca