Teatr

Terminy Laboratoriów Reny Mireckiej w 2016 roku

Rena Mirecka po raz kolejny zaprasza na swoje laboratoria. Zajęcia odbywać się będą w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego.

 

Mile widziane są zarówno osoby, które już uczestniczyły w spotkaniach z byłą aktorką Teatru Laboratorium, jak i osoby niezwiązane z artystką. Laboratorium KARAWANASUN Szkoła Reny Mireckiej działa regularnie przy Instytucie Grotowskiego. Rena Mirecka w oparciu o doświadczenia wyniesione z pracy z Jerzym Grotowskim prowadzi spotkania i warsztaty, w których biorą udział ludzie z całego świata.


Rena Mirecka była aktorką Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego od roku 1959 aż do jego samorozwiązania w 1984 roku. Występowała we wszystkich jego spektaklach, m.in. w „Akropolis”, „Księciu Niezłomnym” i „Apocalypsis cum figuris”. W 2009 roku powstał film „The Dream” Macieja Stawińskiego o pracy Reny Mireckiej w ramach Laboratorium Poszukiwań Parateatralnych THE WAY w Brzezince, które odbyło się w lipcu tego samego roku. Od 2010 roku prowadzi laboratoria KARAWANASUN w asyście Marca Balbiego di Palmy oraz we współpracy z Maciejem Stawińskim. 


List zgłoszeniowy (www.grotowski-institute.art.pl/files/KARAWANASUN_List_zgloszeniowy.doc) prosimy przesłać na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl. W ciągu kilku dni zostanie przesłane potwierdzenie.

 

Terminy kolejnych laboratoriów: 20–24 stycznia 2016, 19–23 marca 2016, 16–20 lipca 2016, 12–16 września 2016.
Więcej informacji:

http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1884&lang=pl;

http://www.grotowski.net/encyklopedia/mirecka-rena; http://renamirecka.grotcenter.art.pl/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 grudnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca