Teatr

MOTYLE – czytanie performatywne w Teatrze Trzy Rzecze

Dom Wydawniczy DramEdition, Teatr TrzyRzecze, Szabłowska Studio oraz Ambasada Kanady w Polsce zapraszają na czytanie performatywne sztuki teatralnej "Motyle" autorstwa kanadyjskiej dramaturg Marie-Eve Huot. Wydarzenie będzie miało miejsce 31 marca o godzinie 19.00 w Teatrze Trzy Rzecze przy ulicy Pawła Suzina 6 w Warszawie.

 

"Motyle" opowiadają historię Amelki, która właśnie dowiedziała się, że jej tata - pasjonat lotnictwa - zginął w katastrofie samolotu. Co dzieje się w duszy i sercu ośmioletniej dziewczynki po tak tragicznym wydarzeniu? Jak sobie z tym poradzi? Kto pomoże jej zrozumieć, co się stało?

 

"Motyle" są analizą pustki, jaka powstaje po odejściu bliskiej nam osoby.

 

Marie-Eve Huot - kanadyjska dramaturg specjalizująca się w pisaniu dla dzieci i młodzieży. Nowa dyrektor Teatru Le Carrousel z Montrealu, jednego z najważniejszych na świecie teatrów dla dzieci i młodzieży, stworzonego przez Suzanne Lebeau.

 

Po czytaniu odbędzie się rozmowa z tłumaczem sztuki i dyrektorem domu wydawniczego "DramEdition", Janem Nowakiem, oraz z twórcami.

 

Wśród uczestników rozlosowane zostaną egzemplarze polskiego wydania sztuki "Motyle".

 

Czytanie odbywa się w ramach obchodów Światowych Dni Frankofoni oraz Światowego Dnia Teatru. Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Kanady w Polsce.

 

TWÓRCY:

Reżyseria: Iris Munos

Oprawa wizualna: Małgorzata Szabłowska

Muzyka: Wojtek Więckowski

Czytają: Katarzyna Pilichowska, Mieszko Barglik

 

WSTĘP WOLNY

 

UWAGA!

Dla dyrektorów teatrów, reżyserów i dramatopisarzy przewidziany jest upominek. Z tego powodu, prosimy o poinformowanie nas drogą mailową o obecności na wydarzeniu.

Adres e-mail: dramedition@gmail.com

 

 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca