Majówka ze Stanisławą Celińską

Jak powszechnie się uważa majówkę należy spędzać aktywnie, także jeśli chodzi o kulturę. Dobrą okazją ku temu będzie niezwykły koncert Stanisławy Celińskiej, która wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, 2 maja o g. 19:00 w CKK Jordanki w Toruniu promować będzie swoją najnowszą płytę Atramentowa.

 

Stanisława Celińska odgrywa z powodzeniem swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Album Atramentowa to niezaprzeczalny sukces artystki, która z powodzeniem koncertuje w całej Polsce zbierając znakomite recenzje. 

 

2 maja o g. 19:00 aktorka, wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, wystąpi także na toruńskiej scenie. Koncert zorganizowany przez Teatr Muzyczny w Toruniu odbędzie się w Sali Koncertowej CKK Jordanki. Usłyszymy utwory przygotowane specjalnie dla artystki przez uznanych autorów. Teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Muraszko, na nowo zaaranżował kilka ulubionych utworów Celińskiej.

 

Śpiewająca aktorka na scenie muzycznej zaistniała już w 1969 r. na festiwalu w KFPP w Opolu z piosenką Ptakom podobni w aranżacji Włodzimierza Nahornego. Do Opola Celińska powróciła po 40 latach z Atramentową Rumbą, którą napisali dla niej Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski. Występ ten sprawił, że aktorka została okrzyknięta polską Cesarią Evorą. Jednak dopiero niedawno, jak przyznała podczas wywiadu w Polskim Radiu, zaczęło jej się podobać, jak śpiewa. Wcześniej miała w tej kwestii mieszane uczucia. Dylematów nie ma na szczęście większość odbiorców, którzy licznie uczestniczą w jej koncertach, twierdząc, że jest to spotkanie  z muzyką na najwyższym poziomie.

 

Bilety do nabycia w siedzibie Teatru Muzycznego w Toruniu przy ul. Żeglarskiej 8 (512 982 813), w kasie CKK Jordanki, oraz przez Internet (http://muzycznybilety.pl/, ebilet.pl)

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło