Majówka ze Stanisławą Celińską

Plastiki

18–19 lipca 2019

Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś

19 lipca 2019

Pociągi pod specjalnym nadzorem

18 lipca 2019

Miarka za miarkę

27–28 lipca 2019

Obrzydliwcy

28 lipca 2019

Irańska konferencja

27–28 lipca 2019

Harper

6–7 lipca 2019

Jak powszechnie się uważa majówkę należy spędzać aktywnie, także jeśli chodzi o kulturę. Dobrą okazją ku temu będzie niezwykły koncert Stanisławy Celińskiej, która wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, 2 maja o g. 19:00 w CKK Jordanki w Toruniu promować będzie swoją najnowszą płytę Atramentowa.

 

Stanisława Celińska odgrywa z powodzeniem swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Album Atramentowa to niezaprzeczalny sukces artystki, która z powodzeniem koncertuje w całej Polsce zbierając znakomite recenzje. 

 

2 maja o g. 19:00 aktorka, wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, wystąpi także na toruńskiej scenie. Koncert zorganizowany przez Teatr Muzyczny w Toruniu odbędzie się w Sali Koncertowej CKK Jordanki. Usłyszymy utwory przygotowane specjalnie dla artystki przez uznanych autorów. Teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Muraszko, na nowo zaaranżował kilka ulubionych utworów Celińskiej.

 

Śpiewająca aktorka na scenie muzycznej zaistniała już w 1969 r. na festiwalu w KFPP w Opolu z piosenką Ptakom podobni w aranżacji Włodzimierza Nahornego. Do Opola Celińska powróciła po 40 latach z Atramentową Rumbą, którą napisali dla niej Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski. Występ ten sprawił, że aktorka została okrzyknięta polską Cesarią Evorą. Jednak dopiero niedawno, jak przyznała podczas wywiadu w Polskim Radiu, zaczęło jej się podobać, jak śpiewa. Wcześniej miała w tej kwestii mieszane uczucia. Dylematów nie ma na szczęście większość odbiorców, którzy licznie uczestniczą w jej koncertach, twierdząc, że jest to spotkanie  z muzyką na najwyższym poziomie.

 

Bilety do nabycia w siedzibie Teatru Muzycznego w Toruniu przy ul. Żeglarskiej 8 (512 982 813), w kasie CKK Jordanki, oraz przez Internet (http://muzycznybilety.pl/, ebilet.pl)

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło