Teatr

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Uniwersyteckich w Języku Francuskim 25-29 kwietnia 2016

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Uniwersyteckich w Języku Francuskim to niezwykle interesujące spotkanie studentów Europy Środkowej i Centralnej ze współczesnym teatrem francuskojęzycznym i jego przedstawicielami. Przez kilka dni Poznań gości reżyserów, aktorów i dramatopisarzy z krajów Frankofonii, stając się w ten sposób miejscem wymiany teatralno-kulturowej.

 

Idea Festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Uniwersyteckich w Języku Francuskim ma za zadanie promocję współczesnego teatru francuskojęzycznego w Polsce oraz nauczania języka francuskiego poprzez teatr. Goszczący Festiwal Teatr Polski w Poznaniu na kilka dni zamienia się w miejsce spotkań studentów z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy w części konkursowej festiwalu prezentują swoje kreacje sceniczne. Międzynarodowe jury przyznaje nagrody dla najlepszych spektakli. Przedstawienia grane są w języku francuskim, ale mają polskie tłumaczenie.

 

Na festiwalu obecni są autorzy spektakli biorących udział w konkursie oraz ważne osobistości z francuskojęzycznego świata teatru, z krajów takich jak: Francja, Belgia, Szwajcaria, Kanada, francuskojęzyczne kraje Afryki. Aktorzy i reżyserzy prowadzą warsztaty dla występujących. Uczestnicy oraz chętni widzowie mogą wziąć udział w konferencjach na temat współczesnej dramaturgii francuskojęzycznej.

 

Konkurs:

Organizatorzy przewidzieli konkurs dla widzów. Każdy, kto okaże wejściówki z czterech różnych spektakli, dostanie do wypełnienia formularz, który uzupełni swoimi danymi teleadresowymi. Wśród zgłoszeń zostanie wylosowane jedno, które otrzyma nagrodę. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzcy wycieczkę do Paryża.

 

Wejściówki:

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru na 60 minut przed każdym wydarzeniem w Punkcie Obsługi Widza przy kasie Teatru Polskiego w Poznaniu.

Bilety na koncert „Gdyby Brel był kobietą” do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Poznaniu.

 

Organizatorzy:

Drameducation – Międzynarodowe Centrum Teatru Francuskojęzycznego w Polsce, Teatr Polski w Poznaniu

 

Informacje dodatkowe:

Wszystkie wydarzenia i spektakle tłumaczone na język polski.

 

Informacje:

info.drameducation@gmail.com lub 661 368 015

 

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1722752227996620/

 

Program dostępny na:

https://www.facebook.com/Drameducation-Centre-international-de-théâtre-francophone-en-Pologne-327056140749809/?fref=ts

 

www.teatr-polski.pl

 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca