Teatr

THE METROPOLITAN OPERA: Live in HD - „Elektra” Richarda Straussa w Kinie Praha!

Zapraszamy na ostatnią transmisję przedstawienia operowego z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” w sezonie 2015/2016” w Kinie Praha. 30. kwietnia o godz. 18.30 odbędzie się premiera spektaklu operowego „Elektra” w reżyserii Patrice Chéreau. Ruszyła już sprzedaż biletów na sezon 2016/2017.

 

W sobotę, 30. kwietnia o godz. 18.30 odbędzie się transmisja spektaklu operowego „Elektra” Patrice Chéreau. Elektrą będzie Nina Stemme, jako Chryzotemis usłyszymy Adriannę Pieczonkę, a w roli Klitajmestry – specjalizującą się w Straussie i Wagnerze Waltraud Meier.

 

Rolę Elektry w operze Straussa tuż po prapremierze okrzyknięto jedną z najbardziej morderczych partii w całym repertuarze operowym. Faktem jest, że mierzą się z nią zazwyczaj soprany dramatyczne, które mają już za sobą wiele potężnych partii, w tym Wagnerowskie. Strauss od swej Elektry wymaga śpiewania na granicy histerii – ma to oddać nieustanny gniew przepełniający duszę córki, która nie może znieść, że jej własna matka, Klitajmestra, wraz z kochankiem zamordowała jej ojca, Agamemnona. Elektra pragnie dokonać zemsty wraz z rodzeństwem – siostrą Chryzotemis i bratem Orestesem, ten jednak uciekł z domu, siostra zaś jest lękliwa.

 

 

Dziesiąty sezon transmisji „The Metropolitan Opera: Live in HD” to wyjątkowo jedenaście pokazów (w tym dziesięć) na żywo, w tym pięć nowych tytułów, dotychczas niepokazywanych w ramach tego wielokrotnie nagradzanego cyklu. Z okazji 10. rocznicy transmisji Live in HD zobaczymy, jako jedenasty tytuł, retransmisję „Zaczarowanego fletu” Mozarta, która to transmisja zapoczątkowała cykl w 2006 roku.

 

Zapraszamy na „The Metropolitan Opera: Live in HD 2015/2016” w Kinie Praha!

Cena biletu na transmisje – 100 zł
Ruszyła już sprzedaż biletów na sezon 2016/2017.
Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.
PROGRAM„THE METROPOLITAN OPERA: Live in HD” 2015/2016 w Kinie Praha:
ELEKTRA
30 kwietnia 2016, sobota, 18:30
Richard Strauss
premiera sezonu
dyrygent: Esa-Pekka Salonen
reżyseria: Patrice Chéreau
przekaz reżyserii: Vincent Huguet
scenografia: Richard Peduzzi
kostiumy: Caroline de Vivaise
światło: Dominique Bruguière
w rolach głównych: Nina Stemme, Adrianne Pieczonka, Waltraud Meier, Burkhard Ulrich, Eric Owens

 

Rolę Elektry w operze Straussa tuż po prapremierze okrzyknięto jedną z najbardziej morderczych partii w całym repertuarze operowym. Faktem jest, że mierzą się z nią zazwyczaj soprany dramatyczne, które mają już za sobą wiele potężnych partii, w tym Wagnerowskie. Strauss od swej Elektry wymaga śpiewania na granicy histerii – ma
to oddać nieustanny gniew przepełniający duszę córki, która nie może znieść, że jej własna matka, Klitajmestra, wraz z kochankiem zamordowała jej ojca, Agamemnona. Elektra pragnie dokonać zemsty wraz z rodzeństwem – siostrą Chryzotemis i bratem Orestesem, ten jednak uciekł z domu, siostra zaś jest lękliwa. Do nowej realizacji „Elektry” na scenie Met dobrano doskonałą obsadę: Elektrą będzie Nina Stemme, jako Chryzotemis usłyszymy
Adriannę Pieczonkę, a w roli Klitajmestry – specjalizującą się w Straussie i Wagnerze Waltraud Meier.

 

Przedstawienie trwa około 1 godz. i 50 min.

 

The Metropolitan Opera należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. The Metropolitan Opera zainaugurowała swoją działalność w roku 1883 „Faustem” Charles’a Gounoda. Jej siłą są przede wszystkim wspaniałe głosy. Od ponad stu lat nie było prawdziwie wielkiej śpiewaczki czy śpiewaka, którzy nie pragnęliby wystąpić na scenie Met. Teatr ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt tytułów – od klasyki po dzieła współczesne. Gra blisko 300 monu - mentalnych spektakli w roku.

Zdjęciaprzysłano: 28 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca