Teatr

TEATROMANIA 2016 - „Hortos imaginaria II – malowany światłem ogród w Bytomiu”

Na Rynku, w sercu Bytomia powstanie ulotny, stworzony światłem, wyimaginowany ogród. Świetlne kwiaty i drzewa nowych odmian, czasem pełne kolorów, czasem zaznaczone konturem wyrosną na elewacjach kilku kamienic i stworzą świetlną, powołaną do życia za sprawą multimedialnej projekcji oazę, w której – wśród jej szaleństwa kolorów – pojawią się niezwykłe stworzenia. Specjalnie dla Bytomia! 

 

Rośliny potrzebują światła, by móc rosnąć. Niezwykłe światło powołuje do życia niezwykłe rośliny – i niezwykłych ludzi. Te niezwykłe istoty tworzą społeczność ogrodu. W sercu Bytomia powstanie taki właśnie stworzony światłem, wyimaginowany ogród. Świetlne kwiaty i drzewa nowych odmian, czasem pełne kolorów, czasem zaznaczone konturem wyrosną na elewacjach kilku kamienic i stworzą świetlną, powołaną do życia za sprawą multimedialnej projekcji oazę, w której – wśród jej szaleństwa kolorów – pojawią się niezwykłe stworzenia. Podczas performansu malowania na żywo rozpocznie się gra z tymi powstającymi, dzielonymi i składanymi w nową całość obrazami.
Za pomocą kilku rzutników, barwników, wody, piasku artystka wyczaruje na ścianach kamienic niesamowite światy. Wszystko przy dźwiękach hipnotyzującej muzyki. Tworzone przez nią obrazy, które chciałoby się zatrzymać na zawsze, znikają tak szybko, jak się pojawiły. Zostawiają jednak po sobie wspomnienie piękna i koloru.
Claudia Reh to niemiecka performerka i niezależna artystka wizualna działająca na pograniczu video-artu, performansu oraz kreowanej na żywo na oczach publiczności instalacji. 
13 maja 2016, 21:00 Bytom Rynek

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca