Teatr

TEATROMANIA 2016 - „Związki” („Vincles”) – Circ Bover (Hiszpania)

Pełen prostoty i elegancji spektakl prezentuje cyrk w jego pełnej piękna i zapierających dech w piersiach umiejętności postaci. Zespół będzie gościł w Polsce po raz pierwszy!

 

Piękne przedstawienie łączące cyrk z muzyką, teatrem i tańcem. Hiszpańscy artyści wykorzystując niezwykle prosty element – bambusowe drągi, budują spektakl pełen niespodzianek, emocji i zaskakujących interakcji. Bambusowe elementy stają się tu konstrukcją otwierającą pole do niesamowitych akrobatycznych wyczynów. Pełen prostoty i elegancji spektakl prezentuje cyrk w jego pełnej piękna i zapierających dech w piersiach umiejętności postaci. Jego twórcy przypominają nam zarazem o potędze wyobraźni – sile teatru, który z najprostszych elementów potrafi stworzyć sceniczny wszechświat. 
 
Założony w 2005 roku Cirk Bover to zespół, który przyczynił się do rozwoju sztuki cyrkowej na Balearach. Artyści grupy łączą sztukę współczesnego cyrku z teatrem, niewiarygodną precyzję techniczną z teatralnymi emocjami, z prostych elementów tworzą wysublimowane spektakle. Circ Bover prowadzi własny ośrodek: "Es Centre de Circ" w Sineu na Majorce, w którym pracują artyści – rezydenci oraz działa szkoła cyrkowa. Od 2007 roku zespół jest również ambasadorem fundacji „Klowni bez granic” na Balearach. Spektakl „Vincles” został zrealizowany, aby uczcić dziesiątą rocznicę działania zespołu Cirk Bover.
20 maja 2016, 19:30 Bytom Rynek

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca