Teatr

TEATROMANIA 2016 - „Na razie, jestem...” („For Now, I Am…)

Przejmujące przedstawienie o człowieku, tancerzu, który któregoś dnia budzi się w szpitalu po wypadku samochodowym, z którego tylko on ocalał. Wśród skanujących, testujących, robiących pomiary medycznych sprzętów na nowo odkrywa swoje ciało. Nowe ciało. I nowe życie. Zespół będzie gościł w Polsce po raz pierwszy!

 

Po raz pierwszy od swojego wypadku samochodowego, który wydarzył się w 1997 roku, Marc Brew stworzył spektakl bezpośrednio odnoszący się do swojego własnego ciała, w jego obecnej postaci. Badając i obnażając jego zmienioną formę. Podejmując temat bycia złamanym, załamanym, odrodzonym, oczyszczonym, temat pogodzenie się z faktem bycia w świecie w kompletnie nowy sposób, nawiązania dialogu z ciałem, które uległo transformacji. Marc Brew konfrontuje się z najbardziej kluczowymi aspektami samego siebie. Wstrząsające, a zarazem zrealizowane z ogromną świadomością formy i smakiem, ale też odwagą autorskie przedstawienie tancerza i choreografa Marca Brew.
 
„For Now, I Am…” to kolejny solowy projekt Marca Brew po autorskim solowym przedstawieniu „Remember When”, w którym przypominał swój trening i ciało takimi, jakie je znał, będąc elitarnym tancerzem baletu.
 
Założony w 2008 roku zespół Marc Brew Company łączy gwałtowną fizyczność z delikatnością ekspresji, aby eksplorować budowanie pełnej emocji narracji w tańcu. Zakorzenioną w technikach współczesnego tańca oraz baletu klasycznego i czerpiącą ze szczególnej fizyczności każdego z wykonawców pracę zespołu z udziałem zarówno niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych artystów znamionuje szczerość, brak sentymentalizmu i głęboko humanistyczny, ludzki wymiar. 
22 maja 2016, 17:00 Teatr ROZBARK

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca