Teatr

TEATROMANIA 2016 - „Marzenia z piasku”(Hiszpania)

„Marzenia z piasku” to piękne, pełne wizualnej poezji przedstawienie, łączące tworzenie malowanych piaskiem obrazów z wykonywaną na żywo muzyką oraz elementami sztuki lalkarskiej. Opowieść dla widzów, w każdym wieku.

 

Wykorzystując tę subtelną formę hiszpańscy artyści opowiadają uniwersalną historię, na którą składają się obrazy, migawki z życia dwojga ludzi, ich marzenia – od dzieciństwa przez rozmaite ulotne, ale też zapadające w pamięć doświadczenia, po dorosłość i wreszcie czas spojrzenia wstecz, za siebie. „Marzenia z piasku” to rodzaj teatru, który jest zarazem nowoczesny i głęboko zakorzeniony w tradycji – tradycji opowiadania poruszających, pełnych emocji opowieści – w tym przypadku opowieści bez słów, z wykorzystaniem wykonywanej na żywo muzyki.
 
Ytuquepintas to młody kataloński zespół działający od 2012 r. i mający swoją siedzibę w Mataró (Barcelona). Grupę założył uprawiający wiele dziedzin sztuki artysta Borja González we współpracy z kompozytorem i pianistą Rocim Salą oraz zajmującym się produkcją spektakli Joaquimem Aragó. Obecnie do zespołu dołączyli muzycy Francesc Pugčs (wiolonczela) i Alexandre Guitart (instrumenty perkusyjne).
 
Zespół specjalizuje się w realizowaniu spektakli, których głównym motywem są malowane piaskiem obrazy – tworzone na podświetlonym stole, z którego obraz przekazywany jest w czasie rzeczywistym na duży ekran. W spektaklach często wykorzystywane są dużych rozmiarów lalki oraz zwykle wykonywana na żywo muzyka. Wszystko po to, aby nieść w świat piękne, wypełnione poezją historie, opowieści, których odbiorcą może być widz w każdym wieku. 
22 maja 2016, 19:30 Bytomskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca