Teatr

Finał V edycji Kursu teatru Forum

21 i 22 września Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury zaprasza na spektakle przygotowane metodą Teatru Forum. Podczas przedstawień uczestnicy zmierzą się z problemami bliskimi każdemu młodemu człowiekowi, stawiając pytania o tożsamość, odpowiedzialność czy seksualność.

 

Spektakle Teatru Forum wyróżniają się aktywnym uczestnictwem Widza-Aktora, który może „wtrącić się” do inscenizacji, tym samym zmieniając jej bieg i zakończenie. Dzięki temu uczestnicy doświadczają różnych konsekwencji  rozwiązań tego samego problemu.

Wydarzenie skierowane jest głównie do gimnazjalistów i licealistów oraz ich opiekunów. Podczas trwania inscenizacji, których głównym tematem są problemy społeczne, młodzi ludzie uczą się szukać nowych rozwiązań konfliktów.

 

Spektakle zostaną zaprezentowane trzy razy w siedzibie WSNS Pedagogium, ul. Marszałkowska w Warszawie:

 

I GRUPA 21.09 o godz. 10:30 – podczas tego spektaklu Widzowie – Aktorzy postarają się znaleźć odpowiedź na bardzo aktualne pytanie - czy w dzisiejszym  świecie szybko zmieniających się trendów jestem w stanie zbudować swoją własną osobowość?

II GRUPA 21.09 o godz. 13:00 – spektakl poświęcony walce o możliwość dokonywania własnych wyborów. Czy nie podejmując samodzielnie żadnych decyzji i nie ucząc się ponoszenia za nie odpowiedzialności nadal mogę pozostać sobą?

III GRUPA 22.09 o godz. 10:30 – spektakl adresowany do ostatnich klas młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Czy będąc w potrzasku pomiędzy oczekiwaniami własnymi i otoczenia mogę być w zgodzie ze swoją tożsamością, cielesnością i seksualnością?

 

Na spektakle zapraszamy zarówno grupy młodzieży, jak i indywidualnych widzów.

 

Zapraszamy do bieżącego śledzenia informacji o spektaklach:  

https://www.facebook.com/events/883702378429785/

 

Udział w pokazach jest bezpłatny, ale prosimy o mailową lub telefoniczną rezerwację miejsc:  weronika.braczek@dramaway.pl, tel. 608 378 098

 

Kurs Teatru Forum realizowany jest w ramach projektu Teatr Codzienny - projekt edukacji kulturalnej finansowanego z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa. Partnerami kursu są Wyższa Szkoła Nauk Społecznych Pedagogium, Dom Kultury Śródmieście oraz Cardboard Citizens. 

 

od: 21 września 2016, 10:30
do: 22 września 2016, 13:00 WSNS Pedagogium, ul. Marszałkowska 115, Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca