KONKURS: Zaproszenia na Ceremonie Zimowe do Teatru WARSawy!

Dla chętnych, którzy pragną zobaczyć najnowszy spektaklem teatru WARSawy - Ceremonie Zimowe w reżyserii Adama Sajnuka, mamy do rozdania po 1 podwójnym zaproszeniu na spektakle w dniach 22, 23 i 24.10.

 

Zainteresowanych otrzymaniem podwójnej wejściówki, prosimy o udzieleni odpowiedzi na pytanie:

 

Kto jest autorem dramatu Ceremonie Zimowe?

 

Odpowiedzi proszę wysyłać na adres teatr@wywrota.pl, na wszystkie wiadomości czekamy do 20 października do godziny 20.00.

 

W treści maila proszę uwzględnić informację, która data spektaklu będzie dla Państwa odpowiednia.

 

 

Adam Sajnuk o spektaklu:

 

Ceremonie zimowe” to tragikomiczna opowieść o współczesnej rodzinie, klasy średniej, której codzienną monotonią wstrząsa wiadomość o śmierci blisko spokrewnionej ciotki Alte Bobiczkowej. Na domiar złego informacja ta ”przychodzi” pod drzwi ich domu (w osobie syna zmarłej, Laczka Bobiczka) w przeddzień ślubu i wesela ich jedynej córki Welwecji. Członkowie rodziny chcąc ratować ceremonię zaślubin i kosztowne wesele, postanawiają udawać, że nie ma ich w domu i tym samym nie przyjmować do wiadomości tragicznej nowiny o śmierci krewnej. Jej syn Laczek nie poddaje się jednak i rozpoczyna istną okupację pod wejściowymi drzwiami ich domu. Ta swoista wojna postu z karnawałem osiągając szczyty absurdu doprowadza bohaterów nad skraj przepaści ich mentalnych Himalajów. Hanoch Levin w swoim niepowtarzalnym stylu „punktuje” bohaterów wydobywając na światło dzienne szereg ich kompleksów uprzedzeń i lęków. Bezlitośnie obnaża ich drobnomieszczańską naturę, małostkowość, skrajną nietolerancję oraz pełną egoizmu i nacechowaną całkowitym brakiem empatii egzystencję.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło