Teatr

„Marienbad” na 100. rocznicę śmierci Szolema Alejchema (4-6 XI)

W 2016 roku mija 100 lat od śmierci Szolema Alejchema, wybitnego pisarza żydowskiego i klasyka literatury jidysz. W związku z tym Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza widzów w weekend 4-6 listopada na przedstawienie muzyczne „Marienbad”. Spektakl wystawiany będzie gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

 

„Marienbad czyli qui pro quo między dwoma miastami w listach i telegramach” (tak właściwie brzmi tytuł) w reżyserii Macieja Wojtyszki to przedstawienie o miłości, tęsknocie oraz wiecznie niespełnionych pragnieniach, na podstawie prozy Szolema Alejchema – klasyka literatury jidysz. W jego utworach nie brakowało humoru, bo jego zdaniem śmiech był bronią wobec zastanej rzeczywistości. Śpiew na żywo do kompozycji Jerzego Derfla, piękne kostiumy i współczesna  scenografia czynią ten spektakl wyjątkowym. Warto się wybrać!

 

Opis:

Panie wyjeżdżają do uzdrowiska, żeby się poprawić, a panowie aby ubyć. Jednocześnie religijne żony, które znalazły się w europejskim kurorcie, błyskawicznie stają się nowoczesne. Mężowie natomiast robią wszystko, by uchodzić za pozbawionych zobowiązań kawalerów. Każdy stara się wypaść jak najlepiej wśród innych uczestników uzdrowiska. Portret świata zamożnych Żydów z warszawskich Nalewek, pokazany z dobrotliwym humorem, wielką przenikliwością i talentem w dostrzeganiu detali.

 

Terminy: 4-6 listopada 2016 r. (spektakle wystawiane są codziennie o 19.00, w niedziele o 18.00)

Miejsce: gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu przy alei Niepodległości 141A

Czas trwania: 2 h (z przerwą)

Rezerwacja biletów pod numerem tel.: (22) 526 20 34, (22) 526 20 32, (22) 850 64 50 lub 51 i bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Fanpage na Facebooku: https://web.facebook.com/teatrzydowski/

Więcej informacji, zdjęcia, recenzje:  http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/marienbad

 

Reżyseria: Maciej Wojtyszko

Scenografia: Ewa Łaniecka

Choreografia: Emil Wesołowski

Muzyka: Jerzy Derfel

Kierownictwo Muzyczne: Teresa Wrońska

Światła: Ewa Garniec

Adaptacja: Henryka Królikowska-Wojtyszko

Obsada: Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Waldemar Gawlik, Ewa Greś, Ryszard Kluge, Grzegorz Kulikowski, Sylwia Najah, Małgorzata Majewska, Joanna Przybyłowska, Ernestyna Winnicka, Henryk Rajfer, Rafał Rutowicz, Joanna Rzączyńska, Izabella Rzeszowska, Piotr Sierecki, Monika Soszka, Barbara Szeliga, Gołda Tencer, Małgorzata Trybalska, Jerzy Walczak, Marek Węglarski, Piotr Wiszniowski

Premiera: 22 lutego 2013r.

 

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz

http://www.teatr-zydowski.art.pl/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca