Teatr

2 premiery spektakli dla najmłodszych w Teatrze 6.piętro

 

Uwaga, Ziemianie! Zapowiadamy wyjątkowe wydarzenie! Najpopularniejszy zespół w muzycznej galaktyce właśnie zboczył z kursu swojej międzyplanetarnej podróży, ściągnięty sygnałem z Pałacu Kultury i Nauki. Palmerianki – cztery muzyczne gwiazdy zatrzymały się  na czas swojego ziemskiego pobytu w Teatrze 6.piętro.

 

W imieniu Palmerianek przekazujemy zaproszenie dla najmłodszych i nieco starszych fanów z planety Ziemia, aby towarzyszyli im w tej ziemskiej, przedświątecznej przygodzie. Będą pytania o bożonarodzeniowe tradycje, niezwykłe opowieści o międzygalaktycznych zjawiskach, a przede wszystkim – dużo wspólnego śpiewu i doskonałej zabawy. To też jedyna w swoim rodzaju okazja, aby dowiedzieć się, gdzie Święty Mikołaj jeździ na wakacje.

 

Przybywajcie do Teatru 6.piętro aby we wspólnym świątecznym muzykowaniu i śpiewie odnaleźć gwiezdny kod, dzięki któremu Palmerianki bezpiecznie wrócą na swoją planetę.

 

ŚWIĘTA Z INNEJ PLANETY to wyjątkowy spektakl muzyczny dla dzieci, którego jedyne pokazy odbędą się 24, 25 listopada oraz 3, 4, 6, 9 i 11 grudnia 2016 roku w Teatrze 6.piętro. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat z całej galaktyki.    
 

Premiera już 24 listopada w Teatrze 6.piętro!

Bilety dostępne na stronie na www.teatr6pietro.pl.

 
Palmerianki:

Anna Wodzyńska

Ania Wojnarowska

Kasia Jaźnicka

Karolina Więch

 

O projekcie:    
Cztery członkinie znanego warszawskiego girlsbandu LAURA Palmer COVER STORY postanowiły zająć się niepełnoletnim repertuarem i napisać od nowa wszystkie piosenki dla dzieci.

Witajcie w naszej bajce, gdzie słoń gra na fujarce, dzik jest dziki, dzik jest zły, a kaczka dziwaczka ma kły. 

 

LAURA Palmer COVER STORY Dzieciom to projekt dla dzieci, ale (!) śpiewający i tańczący, rodzice, babcie, dziadkowie, ciotki i wujowie też bardzo mile widziani.

 

 

27 listopada 2016 r. w Teatrze 6.piętro odbędzie się  premiera PRZYGÓD JEŻA KOLCA - wyjątkowego spektaklu dla najmłodszych, opowiedzianego i wytańczonego w rytm przebojów grupy The Beatles. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz pracy dzieci, które od września uczestniczą w tanecznym projekcie pod nazwą Ruchoma Akademia Tańca.    

PRZYGODY JEŻA KOLCA to niezwykła historia o chłopcu (Jeż Kolec), który wprowadza się do nowego miejsca, spotyka nowych znajomych i boryka się z różnymi sytuacjami i emocjami z tym związanymi. Historia przedstawiona jest w świecie zwierząt. Jej głównym bohaterem jest Kolec Jeżowski - Jeż, w którego wcieli się Stefano Silvino, zwycięzca 9. edycji programu You Can Dance!.

 

Poruszająca historia Kolca dotyka obszarów bliskich każdemu dziecku, w których jest miejsce na brak akceptacji, poczucie odrzucenia, konflikty, ale też miłość, przyjaźń i zabawę.

PRZYGODY JEŻA KOLCA to taneczne przedstawienie familijne, skierowane do dzieci w wieku 5-12 lat i ich opiekunów. Jego premiera odbyła się w Izraelu (spektakl SPIKE z 2012 roku) i spotkała się z entuzjastycznym odbiorem zarówno młodej, jak i dorosłej publiczności. Oryginalny spektakl powstał w ramach programu edukacyjnego. Aktualnie jego reżyser i choreograf Irad Mazliah mieszka w Polsce i  wraz z polskimi tancerzami – studentami prowadzonego przez niego programu treningowego Warsaw Dance Department przygotował spektakl zaadoptowany dla polskiej publiczności.

 

Przedstawieniu towarzyszyć będzie pokaz pracy dzieci, które wraz z reżyserem i innymi artystami pracują od września nad swoimi umiejętnościami ekspresji ruchowej i improwizacji tanecznej.

 

Oba pokazy zrealizowane są w ramach projektu Ruchoma Akademia Tańca prowadzonego we współpracy Fundacji Movementum i Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach programu „Myśl w Ruchu”.

 

Premiera już 27 listopada w Teatrze 6.piętro!

Więcej informacji oraz bezpłatne zaproszenia na premierę dostępne na stronie na www.teatr6pietro.pl.

 

Reżyseria i choreografia: Irad Mazliah

Scenografia i kostiumy: Ewelina Czaplicka-Ruducha

Muzyka: The Beatles

Koordynacja i produkcja: Wilejka Zagórowska

 

Obsada:

Jeż Kolec - Stefano Silvino

Królik/Mama- Joanna Gruntkowska

Siołek - Borys Jaźnicki

Ptaszek - Edyta Jeger-Ilasz

Kot Lilly - Agnieszka Darkowska

 

W pokazie warsztatowym wezmą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Huaresa w Warszawie.

 

***

Teatr 6.piętro to założona w 2010 r. przez Michała Żebrowskiego (Dyrektora Naczelnego) i Eugeniusza Korina (Dyrektora Artystycznego) prywatna scena dramatyczna, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Twórcy Teatru przykładają wielką wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej.    

Działalności teatru przyświeca credo:

„Teatr bez Widza traci rację bytu. 6.piętro jest teatrem Widzów, których będziemy się starali: Prowokować do myślenia, nie nudząc. Wzruszać, nie wpadając w ckliwość. Bawić, nie błaznując.

Warsaw Dance Department to założone w 2015 roku przez Irada Mazliah i Katarzynę Maję Molską centrum szkoleniowe tańca współczesnego i sztuk performatywnych, znajdujące się w pięknym studio w Pałacu Kultury i Nauki. Działa ono jako centrum kultury i platforma komunikacji, oferujące młodym tancerzom, pasjonatom oraz zawodowym artystom i nauczycielom z różnych stron świata miejsce spotkań, współpracy i pogłębiania wiedzy i umiejętności. Warsaw Dance Department współpracuje z licznymi artystami i organizacjami działającymi w obszarze kultury i edukacji, współtworząc wydarzenia polskiej sceny sztuki współczesnej.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca