2 premiery spektakli dla najmłodszych w Teatrze 6.piętro

Teatralny sylwester z gwiazdami w poznaniu

31 grudnia 2019

Mężczyzna

31 stycznia 2020–1 lutego 2020

Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś

29 stycznia 2020

Fatalista

28 grudnia 2019–2 lutego 2020

Sługa dwóch panów

3–4 stycznia 2020

Projekt Laramie

8–9 stycznia 2020

Dzieci Księży

14 stycznia 2020

 

Uwaga, Ziemianie! Zapowiadamy wyjątkowe wydarzenie! Najpopularniejszy zespół w muzycznej galaktyce właśnie zboczył z kursu swojej międzyplanetarnej podróży, ściągnięty sygnałem z Pałacu Kultury i Nauki. Palmerianki – cztery muzyczne gwiazdy zatrzymały się  na czas swojego ziemskiego pobytu w Teatrze 6.piętro.

 

W imieniu Palmerianek przekazujemy zaproszenie dla najmłodszych i nieco starszych fanów z planety Ziemia, aby towarzyszyli im w tej ziemskiej, przedświątecznej przygodzie. Będą pytania o bożonarodzeniowe tradycje, niezwykłe opowieści o międzygalaktycznych zjawiskach, a przede wszystkim – dużo wspólnego śpiewu i doskonałej zabawy. To też jedyna w swoim rodzaju okazja, aby dowiedzieć się, gdzie Święty Mikołaj jeździ na wakacje.

 

Przybywajcie do Teatru 6.piętro aby we wspólnym świątecznym muzykowaniu i śpiewie odnaleźć gwiezdny kod, dzięki któremu Palmerianki bezpiecznie wrócą na swoją planetę.

 

ŚWIĘTA Z INNEJ PLANETY to wyjątkowy spektakl muzyczny dla dzieci, którego jedyne pokazy odbędą się 24, 25 listopada oraz 3, 4, 6, 9 i 11 grudnia 2016 roku w Teatrze 6.piętro. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat z całej galaktyki.    
 

Premiera już 24 listopada w Teatrze 6.piętro!

Bilety dostępne na stronie na www.teatr6pietro.pl.

 
Palmerianki:

Anna Wodzyńska

Ania Wojnarowska

Kasia Jaźnicka

Karolina Więch

 

O projekcie:    
Cztery członkinie znanego warszawskiego girlsbandu LAURA Palmer COVER STORY postanowiły zająć się niepełnoletnim repertuarem i napisać od nowa wszystkie piosenki dla dzieci.

Witajcie w naszej bajce, gdzie słoń gra na fujarce, dzik jest dziki, dzik jest zły, a kaczka dziwaczka ma kły. 

 

LAURA Palmer COVER STORY Dzieciom to projekt dla dzieci, ale (!) śpiewający i tańczący, rodzice, babcie, dziadkowie, ciotki i wujowie też bardzo mile widziani.

 

 

27 listopada 2016 r. w Teatrze 6.piętro odbędzie się  premiera PRZYGÓD JEŻA KOLCA - wyjątkowego spektaklu dla najmłodszych, opowiedzianego i wytańczonego w rytm przebojów grupy The Beatles. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz pracy dzieci, które od września uczestniczą w tanecznym projekcie pod nazwą Ruchoma Akademia Tańca.    

PRZYGODY JEŻA KOLCA to niezwykła historia o chłopcu (Jeż Kolec), który wprowadza się do nowego miejsca, spotyka nowych znajomych i boryka się z różnymi sytuacjami i emocjami z tym związanymi. Historia przedstawiona jest w świecie zwierząt. Jej głównym bohaterem jest Kolec Jeżowski - Jeż, w którego wcieli się Stefano Silvino, zwycięzca 9. edycji programu You Can Dance!.

 

Poruszająca historia Kolca dotyka obszarów bliskich każdemu dziecku, w których jest miejsce na brak akceptacji, poczucie odrzucenia, konflikty, ale też miłość, przyjaźń i zabawę.

PRZYGODY JEŻA KOLCA to taneczne przedstawienie familijne, skierowane do dzieci w wieku 5-12 lat i ich opiekunów. Jego premiera odbyła się w Izraelu (spektakl SPIKE z 2012 roku) i spotkała się z entuzjastycznym odbiorem zarówno młodej, jak i dorosłej publiczności. Oryginalny spektakl powstał w ramach programu edukacyjnego. Aktualnie jego reżyser i choreograf Irad Mazliah mieszka w Polsce i  wraz z polskimi tancerzami – studentami prowadzonego przez niego programu treningowego Warsaw Dance Department przygotował spektakl zaadoptowany dla polskiej publiczności.

 

Przedstawieniu towarzyszyć będzie pokaz pracy dzieci, które wraz z reżyserem i innymi artystami pracują od września nad swoimi umiejętnościami ekspresji ruchowej i improwizacji tanecznej.

 

Oba pokazy zrealizowane są w ramach projektu Ruchoma Akademia Tańca prowadzonego we współpracy Fundacji Movementum i Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach programu „Myśl w Ruchu”.

 

Premiera już 27 listopada w Teatrze 6.piętro!

Więcej informacji oraz bezpłatne zaproszenia na premierę dostępne na stronie na www.teatr6pietro.pl.

 

Reżyseria i choreografia: Irad Mazliah

Scenografia i kostiumy: Ewelina Czaplicka-Ruducha

Muzyka: The Beatles

Koordynacja i produkcja: Wilejka Zagórowska

 

Obsada:

Jeż Kolec - Stefano Silvino

Królik/Mama- Joanna Gruntkowska

Siołek - Borys Jaźnicki

Ptaszek - Edyta Jeger-Ilasz

Kot Lilly - Agnieszka Darkowska

 

W pokazie warsztatowym wezmą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Huaresa w Warszawie.

 

***

Teatr 6.piętro to założona w 2010 r. przez Michała Żebrowskiego (Dyrektora Naczelnego) i Eugeniusza Korina (Dyrektora Artystycznego) prywatna scena dramatyczna, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Twórcy Teatru przykładają wielką wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej.    

Działalności teatru przyświeca credo:

„Teatr bez Widza traci rację bytu. 6.piętro jest teatrem Widzów, których będziemy się starali: Prowokować do myślenia, nie nudząc. Wzruszać, nie wpadając w ckliwość. Bawić, nie błaznując.

Warsaw Dance Department to założone w 2015 roku przez Irada Mazliah i Katarzynę Maję Molską centrum szkoleniowe tańca współczesnego i sztuk performatywnych, znajdujące się w pięknym studio w Pałacu Kultury i Nauki. Działa ono jako centrum kultury i platforma komunikacji, oferujące młodym tancerzom, pasjonatom oraz zawodowym artystom i nauczycielom z różnych stron świata miejsce spotkań, współpracy i pogłębiania wiedzy i umiejętności. Warsaw Dance Department współpracuje z licznymi artystami i organizacjami działającymi w obszarze kultury i edukacji, współtworząc wydarzenia polskiej sceny sztuki współczesnej.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło