Teatr

Spektakl muzyczny "PŁYŃ" - premiera już 26 lutego

Spektakl z muzyką na żywo, artyści wizualni, aktorzy i muzycy na jednej scenie, trzech reżyserów i totalna wolność artystyczna. Projekt „PŁYŃ” Romy Gąsiorowskiej i Piotra Roguckiego już 26.02 i 27.02 w Klubie Stodoła.

 

„PŁYŃ” to spektakl muzyczny, w którym na jednej scenie spotkają się: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer i Agata Kulesza. Projekt powstał na podstawie tekstu i muzyki z albumu "J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego, w którym aktorzy śpiewają na żywo utwory z płyty i opowiadają - za pomocą swoich postaci - o miłości, tęsknotach, niespełnieniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Główny bohater, Śliwa (w tej roli Tomek Schuchardt) jest niespełnionym artystą, pracującym na emigracji jako hydraulik. Jego frustracja urasta w nim na tyle, że staje się niebezpieczna dla niego i innych. „PŁYŃ” to otwarta forma i wybuchowa mieszanka temperamentów, osobowości i form artystycznych, w której spotkali się artyści z różnych dziedzin sztuki. Twórcy biorący udział w projekcie przez cały czas mają nieograniczoną swobodę wyrazu – wszyscy są jego pełnoprawnymi współtwórcami.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- W spektaklu wykorzystujemy video jako scenografię, co dostarcza dodatkowej wartości naszej opowieści. Dzisiejszy świat jest przesiąknięty tą formą. Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu natomiast dodaje profesjonalnej koncertowej warstwy. To wydarzenie dla koneserów muzyki oraz dla lubiących teatr otwartych głów - zdradza reżyserka „PŁYŃ”, Roma Gąsiorowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reżyseria: Roma Gąsiorowska, Pia Partum, Wojtek Urbański
Obsada: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer, Agata Kulesza na video-art  oraz zespół muzyków (Ola Rzepka, Adam Marszałkowski, Marcin Kobza, Marcin Ritter)
Scenariusz i teksty: Piotr Rogucki
Scenografia: Roma Gąsiorowska, Michał Bojara, Tomasz Sierotko
Kostiumy: Flora Kamusińska, Roma Gąsiorowska, Paulina Ptasznik
Światło: Tomasz Sierotko

 

26 lutego, godz. 20: 30 // PRAPREMIERA
27 lutego, godz. 20:30 // PREMIERA
Bilety od 79 zł do kupienia w kasie Klubu Stodoła oraz w serwisie www.ebilet.pl
Więcej informacji: www.w-arte.pl i facebook.com/events/1829751130634629/   


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca