Teatr

ANGELA GHEORGHIU - jedyny koncert w Polsce!

Angela Gheorghiu, najbardziej czarująca i utalentowana śpiewaczka operowa naszych czasów, wystąpi na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi 10 czerwca 2017 o godz. 20:00.

 

Występy w Teatrze Wielkim w Łodzi gwiazd światowej wokalistyki stały się już niejako tradycją, którą publiczność z satysfakcją zaakceptowała i pokochała. Gościliśmy już m.in. legendarnych – Fedorę Barbieri i Renato Brusona, niepowtarzalną Kiri Te Kanawę, pełną muzycznego temperamentu Barbarę Hendricks, a także tenorów – gigantów: Placido Dominga, José Curę czy Andrea Bocellego. Teraz do tej listy wokalnych znakomitości dołączy artystka tyleż utalentowana, co czarująca – gwiazda światowych scen operowych – ANGELA GHEORGHIU.


Tylko raz i tylko u nas ta wielka postać największych scen operowych świata pojawi się, by w towarzystwie znakomitego tenora Călina Brătescu dać próbę swego talentu w słynnych fragmentach dzieł Pucciniego, Verdiego, Cilei, Bizeta, Catalaniego, mi.in. z „Adriany Lecouvreur", „Toski", „Madame Butterfly", „Otella", „Carmen", „Gianniego Schicchi", „Manon Lescaut". Koncert z udziałem orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Cipriana Teodoraşcu, poprowadzi Jacek Marczyński.

 

Tylko jeden koncert w Polsce!
Angela Gheorghiu (sopran)
Călina Brătescu (tenor) oraz orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Cipriana Teodoraşcu
w Teatrze Wielkim w Łodzi
10 czerwca 2017 r. godz. 20:00.

 

Bilety:
www.operalodz.com
tel.42 633 77 77 / 42 633 31 86
e-mail:widz@teatr-wielki.lodz.pl

 

Angela Gheorghiu – najbardziej czarująca i utalentowana śpiewaczka operowa naszych czasów – urodziła się w małym rumuńskim miasteczku Adjud. Od wczesnego dzieciństwa widać było, że jej przeznaczeniem jest muzyka. Uczęszczała do szkoły muzycznej w Bukareszcie i także tam ukończyła studia w klasie Mii Barbu na Narodowym Uniwersytecie Muzycznym. Wspaniały głos i wyjątkowa prezencja zapewniły jej status międzynarodowej gwiazdy operowej.
Na arenie międzynarodowej zadebiutowała rolą Mimi w Covent Garden w roku 1992. W tym samym roku po raz pierwszy wystąpiła w Metropolitan Opera i w Wiedeńskiej Operze Narodowej. W 1994 roku wystąpiła w Covent Garden w partii Violetty („Traviata”) w głośnym spektaklu, który następnie był emitowany w BBC. Od swego debiutu w Royal Opera House występowała w najważniejszych teatrach operowych na świecie. Jej repertuar obejmuje partie Mimi, Violetty, Charlotty, Julii, Neddy, Adiny, Toski, Magdy w „Jaskółce”, Manon, Małgorzaty, Leonory w „Trubadurze” i Adriany Lecouvreur. Nagrała wiele płyt dla wytworni takich jak EMI Classics i Decca. Otrzymała liczne odznaczenia włącznie z La Médaille Vermeil de la Ville de Paris i Orderem Sztuki i Literatury (Ordre des Arts et des Lettres).


Zagrała tytułową rolę w filmie Tosca w reżyserii Benoit Jacquota, a także wystąpiła w roli Julii w filmie nakręconym dla Online Classics. Ostatnio występowała w partiach Mimi (La Scala, Royal Opera House, Wiedeńska Opera Narodowa, Opera national de Paris, Metropolitan Opera, Opera Państwowa w Hamburgu), Toski (Royal Opera House, Opera Państwowa w Berlinie, San Francisco Opera, Wiedeńska Opera Narodowa, Metropolitan Opera), Magdy (Royal Opera House), Małgorzaty (Royal Opera House), Adriany Lecouvreur (Wiedeńska Opera Narodowa, Opera national de Paris) i Charlotty (Wiedeńska Opera Narodowa, Festiwal w Salzburgu), a także w koncertach w Paryżu, Dublinie, Wiedniu i Salzburgu. Przyszłe angaże obejmują koncerty w Europie i Ameryce Północnej oraz spektakle w Londynie („Adriana Lecouvreur”), Wiedniu („Tosca”), Buenos Aires („Adriana Lecouvreur”), Palermo („Adriana Lecouvreur”).

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca