Teatr

BALETOWO / wystawa fotografii Jerzego Macieja Koby

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na wystawę prac fotograficznych Jerzego Macieja Koby, wydarzenie towarzyszące prezentacji spektaklu MŁODY DUCHA TAŃCA. Wystawa BALETOWO jest częścią większego projektu portretowego, w której artysta prezentuje fotografie pierwszych solistów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi: Moniki Maciejewskiej‑Potockas i Gintautasa Potockas.

 

4-6 września 2017, foyer Teatru Wielkiego w Łodzi
wstęp podczas spektakli
MŁODY DUCH TAŃCA
4 września 2017, godz. 18:30
6 września 2017, godz. 18:30


Jerzy Maciej Koba jestem fotografem z wykształcenia i z zamiłowania.
Fotografia to dzień powszedni i święto mojego życia, fotografia to ludzie, których spotykam i utrwalam w swojej i mojego aparatu pamięci. Od pewnego czasu zajmuję się też oprawą fotografii, obrazów, grafik i wszystkiego co da się oprawić.
Razem ze Zbyszkiem Kowalczykiem prowadzi galerię „Profesjonalni Oprawcy”, w której organizuje wystawy twórców pracujących w rożnych obszarach sztuki.

Monika Maciejewska-Potockas
Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi z tytułem „Najlepszej Absolwentki Szkół Baletowych w Polsce” (tytuł przyznawany przez Fundację "Balet") oraz Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie (specjalność pedagogika baletu).
Od 1998 roku związana z Teatrem Wielkim w Łodzi. W swoim repertuarze ma m.in. partie: Giselle (Giselle), Śnieżki (Królewna Śnieżka), Tytani (Sen nocy letniej), Nefretete (Echnaton), Kopciuszka (Cinderella), Mercedes/ Micaeli (Carmen), Tatiany (Oniegin), a także występy w spektaklach: Coppelia, Amadeusz, Ziemia obiecana, Dziadek do orzechów, Jezioro łabędzie, Valentino, Bajadera, Bolero, Chopiniana. Otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za wybitne osiągnięcia artystyczne, Nagrodę im. Leona Schillera dla młodego artysty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki baletowej, a także Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gintautas Potockas
Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Wilnie. Zawodowo związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, Litewskim Teatrem Narodowym Opery i Baletu i warszawskim Teatrem Roma; współpracował z Ballet Classic de Paris, Operą Śląsk, Operą Bałtycką, Operą Krakowską, Teatrem Muzycznym w Łodzi. Ważniejsze partie solowe: Albert / pas de deux I akt (Giselle), Książę (Królewna Śnieżka), Oniegin/ Gremin (Oniegin), Romeo/ Tybalt (Romeo i Julia), Oberon/ Teseus (Sen nocy letniej), Echnaton (Echnaton), Rudolf Valentino (Valentino), a także niezapomniane kreacje w spektaklach: Zorba, Bolero, Święto wiosny, Coppelia, Amadeusz, Ziemia obiecana, Dziadek do orzechów, Jezioro łabędzie. Ponadto na swoim koncie ma wiele występów koncertowych i tournee po Europie z Dziadkiem do orzechów, Jeziorem łabędzim oraz gale baletowe za granicą na zaproszenie: pas de deux – Don Quichot i Coppelia.

od: 4 września 2017
do: 6 września 2017 Teatr Wielki w Łodzi

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca