CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY / wyniki konkursu kompozytorskiego

10 października 2017 poznamy wyniki konkursu kompozytorskiego CZŁOWIEK Z MANUFAKTURY.

 

Publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi wysłuchała w niedzielę (24 września 2017) I aktu opery "Człowiek z Manufaktury" w wersji estradowej. Finałowe kompozycje do libretta Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk zaprezentowali Katarzyna Brochocka oraz Rafał Janiak. W wykonaniu koncertu wzięli udział soliści, chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Vladimira Kiradjieva. W głównych partiach wystąpili: Małgorzata Walewska (Zofia), Stanisław Kierner (Poznański w kompozycji Rafała Janiaka), Aleksander Kunach (Poznański w kompozycji Katarzyny Brochockiej) i Wojciech Pszoniak (Przybysz).

 

Wyniki głosowania Publiczności oraz decyzja jury zostaną ogłoszone 10 października 2017 o godz. 18:30 w Teatrze Wielkim w Łodzi, tuż przed rozpoczęciem spektaklu „Nabucco”.

 

Zwycięzca konkursu operowego „Człowiek z Manufaktury” otrzyma 45 tys. zł (30 tysięcy jako Grand Prix w konkursie i 15 tysięcy jako honorarium za skomponowanie II aktu opery) i będzie zobowiązany do skomponowania całej opery do 30 listopada tego roku. Laureat II miejsca uzyska 15 tysięcy złotych (łącznie z zadatkiem 5 tysięcy złotych na napisanie I aktu opery).

 

Prapremiera dzieła odbędzie się w listopadzie 2018 roku, z okazji 185. rocznicy urodzin Izraela Poznańskiego. W maju 2019 roku na terenie Manufaktury w Łodzi zostanie zaprezentowana wersja plenerowa opery.

 

 

Mecenasem konkursu i fundatorem nagród jest łódzka Manufaktura.

 

Bilety do nabycia:

na stronie: www.operalodz.com lub www.bilety24.pl

dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.com

w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
252 wyświetlenia
przysłano: 25 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło