Teatr

Wycieczki Osobiste Feat. Wojowniczki z Wachlarzami

Wycieczki osobiste to cykl spektakli improwizowanych, mających charakter scenicznych spotkań twórców wyrażających się za pomocą różnych form i narzędzi artystycznych. Zaproszeni goście przygotowują inspiracje, z którymi na scenie mierzą się improwizatorzy.
 
Tym razem naszym gościem będzie Wojowniczki z Wachlarzami.
 
Taniec z Wachlarzami Bojowymi jest autorską techniką Julii Bui Ngoc, która powstała w 2003 r. w wyniku jej wieloletniej pracy laboratoryjnej w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Tworząc ją, czerpała z chińskich sztuk walki (Wu Shu, Tai Chi), w których jest wielokrotną mistrzynią, technik tańca klasycznego, które zgłębiała w szkole baletowej oraz elementów tańca współczesnego i improwizacji. Blisko ośmioletnia praca nad połączeniem pozornie przeciwstawnych technik zaowocowała niepowtarzalnym stylem, który wzbudził podziw na całym świecie. Z powodzeniem eksploruje on kobiecą subtelność, buduje wewnętrzną siłę, uczy uwalniać ją pod postacią wyrafinowanych technik walki ukrytych w uwodzicielskich gestach. Ważnym elementem stylu jest filozofia Dalekiego Wschodu oraz elementy historii tamtejszych kobiet.
Taniec z Wachlarzami Bojowymi Julii Bui Ngoc jest jak dotąd jedyną na świecie techniką eksplorującą wykorzystanie Wachlarzy Bojowych, tańca i sztuk walki, łącząc je w spójny styl sprawdzający się zarówno w choreografiach tańca jak i większych formach scenicznych.

☞ CZWARTEK | 2 listopada | godz. 19:00 | Klub Komediowy | Nowowiejska 1  
☞ Bilety: 30/20 zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca