Teatr

Monodram Szymona Kuśmidera w Dzikiej Stronie Wisły

Dzika Strona Wisły gości monodramy i małe formy teatralne. Publiczność i artyści ciekawych realizacji teatralnych prezentowanych na tej kameralnej scenie znajdują tutaj dobry klimat do obcowania z dramatem światowym i europejskim. 21 i 22 lutego o godz. 20.00 Szymon Kuśmider wystąpi w monodramie „St. Nicholas” Conora McPhersona.

 

 

Krytyk teatralny w kryzysie wieku średniego zakochuje się w aktorce. W pogoni za miłością niespodziewanie spotyka wampiry. Czego się od nich nauczy? Czy zechce się od nich uwolnić?

A może to wszystko nieprawda?    

Na te pytanie znajdziemy odpowiedź napisanej przez McPhersona sztuce St. Nicholas, niezwykłej opowieści o pożądaniu, poszukiwaniu sensu i pojednaniu z samym sobą. Prapremiera sztuki odbyła się 20 lat temu w londyńskim Bush Theatre, spektakl wieńczy 25-lecie pracy artystycznej aktora.

 

Spektakl powstał pod honorowym patronatem Ambasady Irlandii

 

Spektakle odbędą się w Dzikiej Stronie Wisły, Plac Hallera 5 w Warszawie.

Cena biletu: 30 złotych

Bilety: https://www.bilety24.pl/organizator/dzika-strona-wisly-720

 

 

Conor McPherson

„ST. NICHOLAS“

tłum. Elżbieta Woźniak

 

Obsada: Szymon Kuśmider

Reżyseria: Weronika Kuśmider

 

PREMIERA: GRUDZIEŃ 2017

 

***

 

SZYMON KUŚMIDER

Aktor, reżyser, pedagog. Absolwent Wydziału aktorskiego Krakowskiej PWST oraz reżyserii na Max Reinhard Seminary w Wiedniu. Od 1991 r. związany z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Współpracował z Teatrem Stu w Krakowie, Teatrem Polskim w Bielsku Białej, Teatrem Studio w Warszawie, Och-Teatrem w Warszawie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie i z wieloma innymi. Wiceprzewodniczący GKR Związku Artystów Scen Polskich. Debiutował jeszcze jako student w "Ślubie" W. Gombrowicza, w reż. J. Jarockiego. Na krakowskiej scenie wystąpił m.in. w "Weselu" S. Wyspiańskiego w reż. A. Wajdy, "Śmierci Iwana Iljicza" wg L. Tołstoja reż. J. Grzegorzewskiego, "Peer Gyncie" H. Ibsena w reż. M. Fiedora.

 

Zdobywca Stypendium miasta Krakowa (1996 r.) oraz nagrody Złota Maska 2001 w plebiscycie na najpopularniejszego krakowskiego aktora. Ma za sobą role filmowe m.in. w "Śmierć jak kromka chleba" w reż. Kazimierza Kutza.

 

 

od: 21 lutego 2018, 20:00
do: 22 lutego 2018, 22:00 Dzika Strona Wisły
Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca