20 lat Wywroty

Improwizacje do rozmowy: Andrzej Chyra – Agnieszka Drotkiewicz

Zapraszamy na kolejny spektakl z cyklu  „Wieczór z Agnieszką” będący improwizacjami do rozmów w prowadzeniu Agnieszki Drotkiewicz.

Poprzednio gospodyni programu gościła Marka Bieńczyka – pisarza, historyka literatury, enologa, autora esejów najwyższej próby, laureata nagrody literackiej Nike za powieść „Książka twarzy”.  Jej kolejnym rozmówcą będzie Andrzej Chyra – aktor (od 2008 roku związany z Nowym Teatrem w Warszawie), a także reżyser teatralny i operowy. Znany m.in. z roli Gerarda Nowak w filmie „Dług” Krzysztofa Krauzego oraz Lucjana Bohme, tytułowego komornika z filmu Feliksa Falka. Za obie kreacje nagrodzony Polską Nagrodą Filmową – Orłami,  Złotymi Lwami (przyznawanymi na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku) oraz Złotymi Kaczkami (przyznawanymi przez miesięcznik „Film”). Współpracował na planie z najbardziej cenionymi polskimi reżyserami: Andrzejem Wajdą  („Katyń”), Jackiem Borcuchem („Wszystko, co kocham”), Małgorzatą Szumowską („W imię…”), Markiem Koterskim („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”) i Urszulą Antoniak  („Pomiędzy słowami”). Obecnie pracuje na planie filmu „Eter” Krzysztofa Zanussiego. W teatrze stworzył szereg przejmujących ról w przedstawieniach Krzysztofa Warlikowskiego, Grzegorza Jarzyny i innych reżyserów. Na deskach paryskiego teatru Odeon grał u boku Isabelle Huppert w „Tramwaju” (wg Tennessee Williamsa) i „Fedrach”. Wielkim sukcesem była „Czarodziejska Góra” Pawła Mykietyna w reżyserii Andrzeja Chyry.

Prowadzona na żywo rozmowa posłuży jako inspiracja do spektaklu w wykonaniu improwizatorów z projektu Wycieczki osobiste. Przebieg spektaklu będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych bohaterów.

Agnieszka Drotkiewicz – pisarka, dziennikarka i kulturoznawczyni. Nominowana do Paszportów Polityki za powieść pt. „Teraz”. Autorka i współautorka licznych zbiorów rozmów m.in. z Rochem Sulimą, Sylwią Chutnik, Dorotą Masłowską, Jakubem Żulczykiem, Ewą Kuryluk czy Michelem Houellebekiem.

*****„Spieszcie się oglądać Klub Komediowy. Kiedyś przejmą polską komedię i już nie będą mieli czasu na kameralne występy”. – Rafał Madajczak, Asz:Dziennik

Kiedy: 14 marca 2018, godz. 19:00 Gdzie: Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1 Bilety: 30/20 zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

| Autorkami zdjęć wykorzystanych w kolażu są Katarzyna Krawczyk i Antonina Samecka

 

od: 14 marca 2018, 19:00
do: 14 marca 2018, 20:30 Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1
Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło