Bilety Pokazy grup Brave Kids Reunion

Brave Kids Reunion zaprasza!

20 czerwca (środa) na Dużej Scenie Teatru Polskiego odbędą się prezentacje spektakli grup uczestniczących w tegorocznej, wrocławskiej edycji Brave Kids Reunion. W ramach ponad godzinnego wydarzenia artystycznego przed wrocławską publicznością wystąpią trzy grupy młodzieżowe z różnych krajów, prezentując różnorodne formy artystyczne oraz tradycje: gruzińska, taneczno-muzyczna grupa młodzieżowa z organizacji Caritas Gruzja, indyjska grupa specjalizująca się w klasycznych tańcach hinduskich i jodze z organizacji Sarvam oraz polska grupa taneczna z Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych.

Brave Kids Reunion to pilotażowa edycja, a jednocześnie kolejny etap rozwoju artystyczno-edukacyjnego programu Brave Kids, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła od 2009 roku pod patronatem UNESCO, MSZ i Rzecznika Praw Dziecka. W projekcie Brave Kids Reunion wykonawcami są wyłącznie dzieci i młodzież.
Większość zaproszonych artystów przynamniej raz wzięła udział w poprzednich edycjach projektu Brave Kids. To doświadczenie utwierdziło w nich potrzebę rozwoju własnych artystycznych talentów. Od tego czasu z dziecięcych artystów stali się profesjonalistami, którzy regularnie występują na scenach w kraju i zagranicą.

Opis zaproszonych grup:
Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych (Polska)

Zespół folklorystyczny z Wałbrzycha oferuje międzypokoleniowe muzyczno-taneczne zajęcia, które prezentują kulturową spuściznę kraju.
Zainspirowane romansami, podaniami o dawnych władcach i odwadze, literaturą pastoralną, pieśni, muzyka i tańce są retrospekcją starodawnych, historycznych, burzliwych czasów Polski. Poprzez nauczanie dzieci, młodzieży i dorosłych, grupa tworzy małą stabilną społeczność, która sprawia, że coraz więcej ludzi docenia tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Zespół uczestniczy w projekcie od 2015 roku. W Brave Kids Reunion 2018 weźmie udział 6 młodych tancerzy oraz opiekunka artystyczna grupy Sylwia Salamaj.

Caritas Gruzja
Dzieci i młodzież z Ośrodka Dziennego w Tbilisi od wczesnego wieku uczą się magii tańców. We Wrocławiu zaprezentują przegląd tradycyjnych tańców i pieśni gruzińskich. Przy akompaniamencie bębnów grupa wykona charakterystyczne tańce gruzińskie. Łącząc style charakterystyczne dla poszczególnych regionów, tancerze pokażą różne figury taneczne, jak chociażby taniec ze szpadami – który jest tradycyjnym tańcem gruzińskim „Farikaoba”.
Grupa uczestniczy w Brave Kids od 2013 roku. W Brave Kids Reunion 2018 weźmie udział 15 młodych muzyków i tancerzy oraz opiekunka artystyczna grupy Tamar Charduneli.

Fundacja Sarvam (Indie)
Bharatanatyam to starożytna tradycyjna forma sztuki, której początki wywodzą się z czci składanej bóstwom. Wykonawcy, przy akompaniamencie muzyków, porywają publiczność do mistycznego świata, opowiadając historie o bogach i boginiach z hinduskiej mitologii oraz ludowe baśnie z morałami. Fundacja Sarvam prowadzi bezpłatny społeczny program z cotygodniowymi zajęciami Bharatanatyam dla dziewcząt, pozbawionych przywilejów społecznych z dwóch ubogich dzielnic w New Delhi. Dziewczęta, zazwyczaj niedoceniane społecznie w silnie patriarchalnym społeczeństwie, jako wykonawczynie tradycyjnej sztuki hinduskiej zyskują szacunek rodziny i lokalnej społeczności.
Grupa uczestniczy w Brave Kids od 2015 roku. W Brave Kids Reunion 2018 weźmie udział 15 młodych tancerek oraz opiekunka artystyczna grupy Nehha Bhatnagar.

Pokazy grup Brave Kids Reunion

kup bilety WROCŁAW
Teatr Polski 2018-06-20
20 czerwca 2018
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 16 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło