Teatr

Verdi Gala

Verdi Gala
Europejska trasa koncertowa

Pragniemy Państwa zaprosić na koncert wyjątkowy!
Wyjątkowy nie tylko ze względu na wspaniałą muzykę Wielkiego Verdiego i znakomitych wykonawców, ale także dlatego ,że jest to KONCERT JUBILEUSZOWY !
Organizator koncertu AGENCJA ARTYSTYCZNA PRO MUSICA obchodzi w tym roku 30 -lecie działalności. Dumni jesteśmy, że udało nam się tyle lat przetrwać na rynku muzyki poważnej, czyli „ mało masowej”.... Przez te wszystkie lata przewinęło się przez nasze zespoły i projekty mnóstwo znakomitych artystów: niektórzy z nich odnieśli i odnoszą wielkie sukcesy inni ...mniejsze, jeszcze inni pozmieniali zawody, ale WSZYSCY TWORZYLIŚMY i – ciągle tworzymy JEDNĄ ARTYSTYCZNĄ RODZINĘ, która z radością się spotyka i realizuje w kolejnych artystycznych projektach.

W koncercie usłyszymy fragmenty oper, które zna cały świat, m.in.: Traviata, Rigoletto, Aida, Nabucco, Trubadur.

Gwiazdy scen europejskich: Giulio Boschetti, Paulo Lardizzone (Włochy), Monika Michaliszyn, Monika Piechaczek (Polska) wraz z Chórem Opery Polskiej i wspaniałą Roncole Verdi Orchestra pod dyrekcją Marcina Wolniewskiego wystąpią w tym wyjątkowym koncercie.

Projekt skupia artystów, którzy od lat współpracują z Agencją Artystyczną Pro Musica – włoskimi wykonawcami na czele Giulio Boschettim, Paulo Lardizzone. Soliści, chór i orkiestra tworzą niemal 90 osobowy zespół.

Roncole Verdi Orchestra, dotychczas występująca za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi. Trzon orkiestry stanowią najwybitniejsi muzycy filharmonii i teatrów operowych z Polski i pozostałych krajów Europy.

Giuseppe Verdi w swojej muzyce w sposób mistrzowski oddaje wszelkie ludzkie uczucia, emocje i namiętności. Na scenie jak w kalejdoskopie przewijają się obrazy z różnych epok od starożytnego Egiptu (Aida), poprzez dwory możnowładców (Rigoletto), obozy cygańskie (Trubadur) do saloników romantycznych (Traviata).

Najpiękniejsze arie, duety, ensamble i chóry ze słynnym Va pensiero stworzą niepowtarzalne widowisko, które na długo zapadnie w pamięć.

To trzeba zobaczyć!
Ponad 100 tysięcy zachwyconych widzów w całej Europie!

Verdi Gala

bilety niedostępne WROCŁAW
Sala Koncertowa Radia Wrocław 2018-12-09
9 grudnia 2018
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 13 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca