Teatr

"Tato nie wraca" - niezwykle poruszający monodram z Agnieszką Przepiórską w Teatrze WARSawy

 

 

Na scenie Teatru WARSawy już w najbliższy piątek będzie można zobaczyć Agnieszkę Przepiórską w fantastycznym i niezwykle poruszającym monodramie „Tato nie wraca”.

 

„Tato nie wraca" to monodram Agnieszki Przepiórskiej oparty na jej osobistych doświadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca.

 

Nasza bohaterka, to osoba z sukcesami, menadżerka w banku, matka, żona, z mieszkaniem w Warszawie, letnim domkiem na Mazurach i luksusowym Audi. Pewnego dnia, wykonując rutynowe spotkania z klientami w banku Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca który zniknął z jej życia, gdy miała 3 lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć. W emocjonalnych, pełnych pasji i nostalgii monologach odbywamy wraz z bohaterką podróż do świata utraconego dzieciństwa, do autentyczności i niewinności. Spacerujemy ulicą Marchlewskiego, jemy Ambrozję w Hortexie mocno ściskając rękę ojca. A potem buntujemy się przeciwko niemu - w Jarocinie i na berlińskim koncercie U2. Czy możliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzić sobie z wieloletnią pustką po nieistniejącym ojcu? 

 

Spektakl „Tato nie wraca" staje się seansem terapeutycznym, w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat. Będzie okazja by wyszeptać sobie samemu to co zawsze chcieliśmy usłyszeć jako dzieci.

 

 

Nagrody:

    •    Grand Prix na festiwalu Monoblok w Gdańsku

    •    nagroda za „przeniknięcie do głębi...” na XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu

    •    nagroda za rolę w finale 20. Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

„Tato nie wraca”

16 listopada, godz. 19.00

Teatr WARSawy

Rynek Nowego Miasta 5/7, Warszawa

 

 

Rezerwacja: bilety@teatrwarsawy.pl, 22 468 00 99

 
od: 16 listopada 2018, 19:00
do: 16 listopada 2018, 20:00 Teatr WARSawy
Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca