Teatr

Kolacja dla głupca

Premiera „Kolacji dla głupca” miała miejsce 11 maja 2001 roku w warszawskim Teatrze Ateneum. Od dnia premiery spektakl został zaprezentowany ponad 650 razy. „Kolacja dla głupca” to repertuarowy hit Teatru Ateneum, który cieszy się wśród widzów niezmiennym powodzeniem.

„Kolacja dla głupca” to sztuka napisana przez Francisa Vebera – francuskiego producenta, reżysera, scenarzystę, dramaturga oraz aktora.

Pierre Brochant jest bogatym wydawcą i człowiekiem sukcesu. We wtorkowe wieczory ze swoimi kolegami urządza tytułowe „kolacje dla głupca” – konkursy, na które każdy z nich musi przyprowadzić wyjątkowego nieudacznika. Kiedy Brochant poznaje mało rozgarniętego księgowego z ministerstwa finansów, wydaje mu się, że wygraną na kolejnej kolacji ma już w kieszeni. Przypadek spowoduje, że sprawy przybiorą niekorzystny dla niego obrót.

W "Kolacji dla głupca" zawarte jest mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji, przezabawnych sytuacji i dialogów, które nie pozwalają widzom na nudę - widownia, co chwilę wybucha śmiechem!

Ta komediowa opowieść nie jest pozbawiona też ważkiego podszeptu: lubicie się śmiać z cudzej głupoty, ale czy sami nie jesteście jeszcze większymi głupcami?

„KOLACJA DLA GŁUPCA” - SPEKTAKL TEATRU ATENEUM Z WARSZAWY.
obsada:

Piotr Fronczewski, Krzysztof Tyniec, Marzena Trybała, Tomasz Kozłowicz, Emilia Komarnicka/Olga Sarzyńska, Marek Lewandowski, Sławomir Holland
kup bilety GDYNIA
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej 2019-04-15
kup bilety GDYNIA
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej 2019-04-16
od: 15 kwietnia 2019
do: 16 kwietnia 2019

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 9 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca