Teatr

Jacek Wójcicki i Beata Rybotycka - z Zespołem

Artyści, przez lata związani z legendarną krakowską Piwnicą pod Baranami, zaprezentują utwory kompozytorów piwnicznych m.in. Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zarzyckiego i innych. W programie m.in. popisowe arie operetkowe z repertuaru Jana Kiepury oraz współczesnych, największych światowych tenorów, dowcipne pieśni kompozytorów krakowskich, piosenki charakterystyczne i liryczne z akompaniamentem fortepianu i skrzypiec, sceny kabaretowe i duety wokalne.

Duetowi akompaniować będzie ich Zespół wybitnych muzyków:
• Konrad Mastyko (pianino)
• Michał Błaszak (kontrabas)
• Michał Chytrzyński (skrzypce)

Jacek Wójcicki – “fascynujący demon wesołej i smutnej piosenki”, jak powiedział o nim Piotr Skrzynecki. Dał się poznać w “Piwnicy pod Baranami”, potem był film Magdaleny Łazarkiewicz z muzyką Zbigniewa Preisnera “Ostatni dzwonek”. Aktor, śpiewak, krakowski artysta, jeden z najbardziej znanych polskich artystów estradowych. Absolwent Aktorskiego Wydziału Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktor filmowy i teatralny. Wielokrotnie nagradzany na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Występuje w towarzystwie wykonawców Piwnicy pod Baranami oraz związany jest z Kabaretem Olgi Lipińskiej.

Beata Rybotycka – aktorka również związana z Krakowem. Artystka wszechstronna, znana doskonale publiczności telewizyjnej z występów w programach rozrywkowych, nagrała też bardzo ciekawą płytę z piosenkami Jana Kantego Pawluśkiewicza. Aktorka i piosenkarka występująca w Piwnicy pod Baranami, obecnie związana z krakowskim teatrem STU. Śpiewając piosenki z przedwojennych kabaretów wciela się w gwiazdy m.in. Hanki Ordonówny “Ordonka”, Miry Zimińskiej czy Zofii Terné. Nie przegapcie Państwo tej wielkiej uczty muzycznej!!

Jacek Wójcicki i Beata Rybotycka - z Zespołem

bilety niedostępne WARSZAWA
Teatr Muzyczny Roma 2020-05-18
18 maja 2020
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 24 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca