Teatr

Teatr POLONIA i OCH-TEATR grają całe wakacje, również w plenerze!

 

 

W czerwcu, po trzymiesięcznej wymuszonej sytuacją epidemiczną przerwie, Teatr Polonia i Och-Teatr wznowiły swoją działalność. Z początkiem lipca, jak co roku, mamy przyjemność ogłosić – GRAMY CAŁE WAKACJE! Zapraszamy na spektakle w naszych siedzibach przez całe lato, prawie codziennie, a do Centrum Praskiego Koneser – na specjalne pokazy spektakli plenerowych.

 

 

TEATR W PLENERZE

 

W tym roku co prawda nie odbędą się pokazy spektakli plenerowych na Placu Konstytucji i na scenie Och-Grójecka 65, jednak dzięki współpracy z Centrum Praskim Koneser będą mogli je Państwo zobaczyć na warszawskiej Pradze.

Siedem naszych plenerowych spektakli – łącznie osiem pokazów – zostanie wystawionych na Placu Konesera w lipcu i sierpniu. Przedstawienia – wśród nich propozycje dla dorosłych i dla dzieci – będą odbywały się przez całe wakacje, w każdy czwartek o godzinie 17.30 (z wyłączeniem 6 sierpnia). Pierwszy spektakl odbędzie się już 2 lipca, a będzie to STAROŚĆ JEST PIĘKNA w reż. Łukasza Kosa. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

– Centrum Praskie Koneser to serce odradzającej się warszawskiej Pragi i piękny industrialny klimat. Cieszy nas rozpoczęcie współpracy i to, że po raz kolejny będziemy mogli pokazać szerszej widowni nasz wyjątkowy repertuar. W tym roku przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji, które mam nadzieję ucieszą widzów, również tych mniejszych – zaznacza Krystyna Janda, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Repertuar spektakli plenerowych w Centrum Praskim Koneser:

STAROŚĆ JEST PIĘKNA - 2.07.2020, g. 17:30

2 000 000 KROKÓW - 09.07.2020, g. 17:30

ZWIĄZEK OTWARTY - 16.07.2020, g. 17:30

CZERWONY KAPTUREK - 23.07.2020, g. 17:30

JAŚ I MAŁGOSIA - 30.07.2020, g. 17:30

LAMENT (czyli LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI) - 13.08.2020, g. 17:30

2 000 000 KROKÓW - 20.08.2020, g. 17:30

FLAMENCO NAMIĘTNIE - 27.08.2020, g. 17:30

Serdecznie zapraszamy! 

 

LATO W TEATRZE POLONIA

 


Dwa letnie miesiące w Teatrze Polonia to przegląd tego, co teatralni widzowie lubią najbardziej: znakomici aktorzy, dobre teksty i różnorodny repertuar.


Będzie można zobaczyć spektakl, który miał premierę w minionym sezonie: PRÓBY Bogusława Schaeffera w reż. Mikołaja Grabowskiego. Ponadto wiele ciekawych tytułów: SEKS DLA OPORNYCH z Dorotą Kolak i Mirosławem Baką, KONSTELACJE z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim, WANIA, SONIA, MASZA I SPIKE (z m.in. Ewą Błaszczyk i Wojciechem Zielińskim), KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? na podstawie arcydzieła Edwarda Albeego, BOŻE MÓJ! w reż. Andrzeja Seweryna, SŁONECZNA LINIA Iwana Wyrypajewa, KRZESŁA w reż. Piotra Cieplaka, METODA Jordiego Galcerána czy DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ WERSJI) w wykonaniu aktorów Teatru Montownia.
 

Na naszej scenie zobaczymy także spektakle muzyczne: ALMODOVARIA ze wspaniałą kreacją Anny Sroki-Hryń, PIĘKNY NIECZUŁY z piosenkami Edith Piaf w wykonaniu Natalii Sikory i KLAPS! 50 TWARZY GREYA z Magdaleną Lamparską, Martą Walesiak i Mateuszem Damięckim. 

Z kolei 9 i 10 lipca odbędą się ostatnie pokazy spektaklu MATKI I SYNOWIE Terrence'a McNally'ego w reż. Krystyny Jandy. W sierpniu zaś czekają nas dwa pokazy wyczekiwanej przez wszystkich SHIRLEY VALENTINE w wykonaniu Krystyny Jandy.

Niestety, z przyczyn niezależnych od teatru, premiera spektaklu CWANIARY zostanie przeniesiona na jesień tego roku. Niebawem podamy nową datę premiery i terminy przedstawień popremierowych.

Wakacyjny repertuar Teatru Polonia znaleźć można tutaj

LATO W OCH-TEATRZE

 


W wakacje Och-Teatr będzie nieustannie bawić i zapraszać na komedie, farsy oraz wzruszające inscenizacje tekstów dramatycznych.


Przede wszystkim zapraszamy na premierę spektaklu WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA
w reż. Krystyny Jandy (16 lipca) i spektakle popremierowe tego tytułu oraz na ostatnią premierę, która odbyła się przed lockdownem – kryminalną zabawę teatralną LILY 
w reżyserii i z rolą tytułową Krystyny Jandy.


Oficjalna premiera OSZUSTÓW amerykańskiego dramatopisarza Michaela Jacobsa w reż. Jana Englerta została przesunięta na jesień 2020 roku, jednak 9 i 10 lipca odbędą się pokazy przedpremierowe tego tytułu, dostępne dla publiczności.

Poza tym będzie można zobaczyć spektakle: MAYDAY i MAYDAY 2, czyli historię londyńskiego taksówkarza bigamisty wg Raya Cooneya, jedną z najzabawniejszych fars na świecie – POMOC DOMOWĄ i teatralną wersję kultowego filmu Petera Weira STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW.  Na naszej scenie również 8 KOBIET w reż. Adama Sajnuka, UDAJĄC OFIARĘ i WEEKEND Z R. w reż. Krystyny Jandy, OSY Iwana Wyrypajewa, CASA VALENTINA w reż. Macieja Kowalewskiego, BIAŁA BLUZKA z Krystyną Jandą wg opowiadania Agnieszki Osieckiej i BAL MANEKINÓW Brunona Jasieńskiego z m.in. Maciejem Stuhrem w obsadzie. 

 

Pełen repertuar wakacyjnych spektakli Och-Teatru znaleźć można na stronie teatru .

 

[materiały nadesłane] 

 

 

 

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7939 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca