Teatr

Leningrad

Solidna dawka energetycznych dźwięków z Sankt Petersburga zostanie zagrana na specjalnej scenie na podwórku Impartu. Zapowiada się wypełnione potężną dawką rocka i czarnego humoru muzyczne szaleństwo!

Znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl od początku wciąga widzów niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych.

Przedstawienie zbudowane jest na bazie twórczości legendarnego, undergroundowego zespołu „Leningrad” z Sankt Petersburga.

W twórczości „Leningradu” i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nieograniczonej artystycznej anarchii.

Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty , z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji „Leningrad” jest niezwykle popularny , jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływów Kazika i „Kultu” w Polsce”
. – mówi Łukasz Czuj, reżyser wrocławskiej realizacji.

Koncepcja i reżyseria: Łukasz Czuj
Aranżacja i kierownictwo muzyczne: Krzysztof Łochowicz
Tłumaczenie tekstów: Michał Chludziński
Projekty kostiumów i przestrzeni: Elżbieta Rokita

Występują: Mariusz Kiljan, Tomasz Mars

Zespół w składzie:
Piotr Płonka – gitary
Marek Henryk Mars – kontrabas i gitara basowa
Marek Krupa – piano, saksofon, akordeon
Damian Mielec – perkusja, instrumenty perkusyjne

Leningrad

bilety niedostępne WROCŁAW
Impart - Podwórko 2021-06-25
15 maja 2021
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 maja 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca