Wywrota

Wolna grafika na Libre Graphics Meeting 2008

Libre Graphics Meeting to spotkanie artystów i programistów z całego świata których łączy darmowe oprogramowanie do tworzenia grafiki. Użytkownicy i twórcy takich programów jak: GIMP, Blender, Inkscape, Scribus, Krita, Hugin spotykają się aby pochwalić się swoimi umiejętnościami i najnowszymi dodatkami.

 

Libre Graphics Meeting odbędzie się po raz trzeci. Po Lyonie oraz Montrealu w tym roku konferencja odbędzie się we Wrocławiu na terenie Politechniki Wrocławskiej.

Na konferencji podejmowane są decyzje dotyczące przyszłości darmowego oprogramowania graficznego. Pomiędzy zaangażowanymi artystami a developerami prowadzone są inspirujące dla obu stron dyskusje. Konferencja jest także miejscem gdzie developerzy mniejszych projektów poznają się, by razem współpracować. Najważniejsza jest wymiana pomysłów oraz doświadczeń wszystkich uczestników.


Artyści i developerzy przywożą swoje laptopy i pokazują co można - lub co dopiero będzie można - zrobić przy pomocy wolnego oprogramowania graficznego. Mile widziani są wszyscy którzy zajmują się grafiką, a także wszyscy zainteresowani stanem sztuki w środowisku wolnego oprogramowania.

Oprócz dyskusji na temat funkcjonalności programów odbędą się też warsztaty, podczas których będzie można poznać praktyczne zastosowanie darmowych narzędzi. Na terenie uczelni będą dostępne komputery z omawianym oprogramowaniem, na których będzie można do woli eksperymentować. Dzięki uczestnictwu projektu Creative Commons oraz Open Clip Art Library, twórcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak korzystać z praw autorskich oraz jak udostępniać swoje prace do dalszej obróbki innym artystom.


Należy podkreślić, że konferencja jest darmowa i otwarta dla wszystkich (wskazana jest jednak rejestracja na stronie internetowej). Więcej informacji na temat programu oraz projektów, które zgłosiły swoje uczestnictwo w spotkaniu na stronie WWW: www.libregraphicsmeeting.org.

 


Zapraszamy!
- Organizatorzy

sztuka - news

od: 8 maja 2008
do: 11 maja 2008 Wrocław

Patronat medialny:
Wywrota

Redakcja

Redakcja

22 z Internetu
7511 artykułów 1720 tekstów 11 nagrań 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 kwietnia 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca