W jakich obszarach ciała można wykonywać depilację laserową?

W przypadku nowoczesnych metod depilacji, jak chociażby przy pomocy lasera Vectus, zabiegi można wykonywać na obszarze całego ciała. Jedynym wyjątkiem są miejsca intymne u panów, o czym decydują względy bezpieczeństwa. Poza tym depilacja może być przeprowadzona w obszarze pach, nóg, miejsc intymnych, twarzy, pleców, klatki piersiowej, czy rąk.

Pachy

Jednym z najczęściej depilowanych obszarów są pachy, zarówno u panów, jak i u pań. Jest to kwestia względów estetycznych, ale też higieny. Pot, który osiada na włoskach, przyczynia się do rozwoju bakterii, będących powodem pojawiania się nieprzyjemnego zapachu. Nie wspominając o tym, że ciągłe golenie i depilacja są nie tylko nieprzyjemne w przypadku tak delikatnego obszaru pach, ale często powodują też pojawianie się podrażnień i zaczerwienienia. Decydując się na depilację laserem Vectus, możemy zapomnieć o wszystkich tych problemach.

 

Nogi

W naszej klinice często wykonujemy również zabieg depilacji nóg. Najczęściej u pań, ale czasem również u panów. W obszarze nóg często pojawiają się wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych. Dzieje się tak przede wszystkim, dlatego że nosimy obcisłe spodnie lub rajstopy, które ograniczają możliwość wzrostu włosków. Nie są one w stanie przebić się przez skórę i zaczynają się pod nią skręcać. Wprowadzając drobnoustroje na powierzchnię  podrażnionej po goleniu i depilacji skóry, dojść może do pojawienia się infekcji – zapalenia mieszków włosowych. Depilacja laserem Vectus pozwala na zapomnienie o tych problemach.

 

Więcej o samej depilacji laserowej, przeczytasz na stronie kliniki: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

Miejsca intymne

Wykonywać nie można jedynie pełnej depilacji miejsc intymnych u panów. Przeprowadzić można jednak częściowe usuwanie włosów  u mężczyzn. U pań tego problemu nie ma w ogóle. Co istotne, podczas depilacji laserowej można nadać włosom formę tak jak podczas tradycyjnej depilacji. Warto też wspomnieć, że również w okolicach intymnych często pojawia się problem wrastających włosków i zapalenia mieszków włosowych, a jak już wspomniano, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest właśnie depilacja laserowa.

 

Twarz

Depilacja laserem Vectus może być również wykonywana w obszarze twarzy. W takim wypadku najczęściej przeprowadza się ją u pań ze zbyt mocnym zarostem w tej okolicy, związanym zazwyczaj z nadmiernym owłosieniem – hirsutyzmem. U panów jest to najczęściej kwestia skorygowania linii zarostu i nadania mu pożądanego kształtu.

 

Plecy i klatka piersiowa

Dość często wykonuje się również depilację laserową pleców oraz depilację laserową klatki piersiowej. Choć całe ciało pokryte jest włoskami, to w dużej mierze jest to delikatny meszek. Tak jest w przypadku właśnie pleców i klatki piersiowej. Szczególnie u pań. Czasem jednak nawet kobiety mają ciemne i mocne włoski w jednym z tych obszarów. W takich wypadkach depilacja laserowa jest wybawieniem. Podobnie w przypadku panów o bardzo bujnym, mocnym i ciemnym owłosieniu. Pamiętać warto, że samodzielne usuwanie włosów z pleców jest niezwykle trudne.

Dlaczego depilacja laserem Vectus?

Dla wielu pacjentów ogromne znaczenie ma aspekt bólu. Warto wspomnieć, że w przypadku lasera Vectus zastosowano rewolucyjne rozwiązanie, jakim jest Advanced Contact Cooling. Jest to specjalny system, który chłodzi skórę podczas zabiegów. W efekcie wszelki dyskomfort zostaje zredukowany, a w większości wypadków nie ma nawet konieczności stosowania kremu znieczulającego. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszone jest również ryzyko pojawienia się podrażnień po zabiegach – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica oferująca depilację laserem Vectus

Depilacja Vectus jest bardzo skuteczna i to jest właśnie największą zaletą tej metody. Podczas kolejnych wizyt usuwamy 95% włosów. Pozostałe 5% to te, które nie znajdowały się w fazie wzrostu. Mogą, choć nie muszą, pojawić się w ciągu roku od ostatniego zabiegu. Usuniemy je podczas jednej, przypominającej depilacjimówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Krzysztof Sierpień
Krzysztof Sierpień 8 sierpnia 2018, 07:41
underarts.pl
rss
przysłano: 7 sierpnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło