2. Zjazd Wywrotowców 2001

Drugi zjazd odbył się w dniach 6-9 lipca, w miejscowości Gdów pod Krakowem. Z przewidzianych atrakcji najlepiej wypadły koncerty i poetycki Hyde Park. Konkurs mokrego podkoszulka niestety nie wypalił, był za to spływ na karimatach w wykonaniu grupy artystycznej BratArki.
tekst zapowiadający imprezę:

Tegoroczny zjazd odbędzie się 6 - 9 lipca, w miejscowości Gdów pod Krakowem. Pole namiotowe, scena, nagłośnienie etc. jest już zarezerwowane. Póki co zapowiadają się zespoły z kręgów jazzu, rocka, punku, metalu i reggae, a krążą plotki o reaktywowaniu się wywrotowej supergrupy KNSCh i o tym, iż na zjeździe chcą zagrać Świetliki. Kilka słów o kapelach, które potwierdziły swój przyjazd.

100 Twarzy Grzybiarzy to "konzimentalowa" muza. Jeśli rozumiecie to określenie, to możecie sobie wyobrazić co grają. Stawiają podczas występów na maximum hałasu i wygłupów na scenie. Mają texty do dupy i odlotowy imAż. Mają za sobą trasę koncertową u boku Acid Drinkers, a przed sobą granie na tegorocznym Jarocinie.

Transkolektyw będzie nas raczył psycho-jazz'em. Improwizacje na bazie harmonii kakofonicznej z drobnymi elementami dysonansów rozklejaja świadomość i zapewniają rozdwojenie jaźni.Ach- też wygladają spoko.

Postawa Roszczeniowa - na ten zespół czekają chyba wszyscy. Zapowiadają ostrą jazdę po klasyce rocka w nowym stylu. Z grupą jako support wystąpią Świetliki oraz MDK gościnnie na gitarze basowej. Mówią, że będzie czego słuchać - i ja im wierzę.

Grzesiek Góralczyk - Zadebiutował z repertuarem autorskim w lutym 1996 roku w klubie Olimp na warszawskim Ursynowie. Od tego czasu występował na wielu koncertach w całym kraju zdobywając nagrody i wyróżnienia ale także grając w pubach „do piwa”. Jego muzyka balansuje pomiędzy piosenką aktorską, a ekspresyjnym rockiem – na równi stawia muzykę, aranżację i interpretację. Na koncertach występuje tylko on i jego gitara akustyczna, a jego przesiąknięta rockiem, bluesem i piosenką aktorską muzyka jest bardzo energiczna. Więcej informacji o autorze można znaleźć na jego prywatnej stronie www.goralczyk.prv.pl.

Ross13 - ostre brzmienie z charyzmatycznym wokalem. Zapowiadająca sie grupa z Krakowa.

Na zjazd zaproszeni są wszyscy, nie tylko ci, którzy aktywnie angażują się w życie serwisu, ale także, a może przede wszystkim ludzie angażujący się w Wywrotę nieco mniej bądź po prostu internauci, którym podoba się idea strony i chcą nas poznać (bo poeci, prozaicy, autorzy, muzycy, graficy, fotografowie i cała reszta bandy- łącznie z Fan-clubem Wywroty będą na bank). Wszystkim, którzy zadeklarują zaprezentowanie się na scenie poślemy umyślnym posłańcem e-maile na perforowanych bitach.

Na zjeździe odbędzie się też I Poetycki Hyde Park, na którym każdy poeta będzie mógł na żywo zaprezentować się wywrotowej publice. Będziemy przynawać co wieczór gwiazdki, a przy kuflu piwa, lub szklaneczce ciepłej wódki będziemy wieczorem zastanawiać się nad piątym wymiarem sztuki. Wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoją poezję prosimy o nadesłanie maksymalnie 3 wierszy i krótkiej notki o sobie na adres teksty@wywrota.pl z dopiskiem w tytule, że chodzi o Hyde Park - jeśli ma to być performance z muzyką, DJami, striptizerkami bądź performance teatralny, prosimy o zaznaczenie tego.

Krążą plotki o udziale w Hyde Parku poetki Lisi - Agnieszki Lisik, znanej i lubianej w wywrotowych kręgach, młodej a już należącej do Małopolskiego Koła Związku Literatów Polskich oraz maćka saturnina duszyńskiego, który na Wywrocie dał się do tej pory poznać jako prozaik i kontrowersyjny dziennikarz, a jego działalność poetycka ogranicza się do wygrywanych czasami konkursów i ciągłym zapowiadaniu niechybnego końca kariery poetyckiej ("poezji jest jednak trochę za dużo, a poetami zostają ci, którzy nie umieją zostac prozaikami..."). Lisia, z wrodzonej skromności zapowiada milczenie przed publicznością, ale jestem przekonany, że w jej wykonaniu będzie to prawdziwą sztuką.

Plan zjazdu

Piątek:

- Powitanie, przedstawienie dokładniejszego planu, kilka słów od ojców prowadzących;

koncerty:

- Patrimonium del Pueblo

- Transkolektyw ( + niespodzianka w tle )

Sobota:

- Poetycki Hyde Park

koncerty:

- Grzegorz Góralczyk

po przerwie- czad:

- 100 twarzy grzybiarzy

- Koła Zębate

Niedziela:

- Konkurs mokrego wywrotowego podkoszulka

koncerty:

- Ross13

- Postawa Roszczeniowa

Nikt z wywroty nie podjął się poręczenia zgodności tego planu z tym, co zdarzy się w rzeczywistości

A jak dotrzeć do tego Gdowa ???

Namiary na Gdów: 20°12'E 49°54'N

(Mniej więcej w połowie drogi między Bochnią a Myślenicami)


Instrukcja dotarcia:

1. Wsiadasz do pociągu.

2. Wysiadasz na stacji Kraków Główny

3. Przechodzisz przez ulice, następnie- widząc przed sobą budynek dworca PKS'u:

a) wsiadasz do autobusu, który przejezdza przez Gdów (co 4 bryka jeździ w tamtą stronę)

ALBO

b) pytasz się któregoś z driverów busów, czy jedzie do Gdowa (co 3 bus jeździ w tamtą stronę), wsiadasz.

4. Każesz się budzić w Gdowie.

5. Korzystając z mapki docierasz na pole namiotowe, które jest jakieś 1,5 km od rynku, gdzie zatrzymują się auto- i busy.

koniecznie zabierz ze sobą mapkę


mapka na zjazd wywrotowców

Bonus

Dla tych wszystkich którzy byli na zjezdzie rok temu (choć nie tylko dla nich) specjalna, jubileuszowa niespodzianka. Pamiętacie jeszcze to ostre, bezkompromisowe brzmienie zespołu "Krótkie nazwy są chujowe" ? Jeśli nie, to macie szanse przeżyć to jeszcze raz. MDK dorwał stare taśmy, i cyfrowo zremasterował oryginalne nagranie Teraz chcę być twoim psem. Słowem - jeszcze lepsza jakość, jeszcze lepszy feeling... ( co nie zmienia faktu, że chłopakom palce na gryfie momentami się gubią... :-) Jeżeli ktoś chciałby porównać nową wersję ze starą, to gdzieś na stronie zjazdu 2000 powinniście znaleźć oryginał który opublikowaliśmy rok temu. Skład - skc(perkusja), weed(bas, gitary), saturn(wokal). Ciekawe czy w lipcu chłopcy wystąpią znowu... ;)

Wychodząc naprzeciw prośbom wielu modemowych czytelników naszej strony, zrobiliśmy wersję "light" teledysku uwieczniającego zjazd 2000. Jest to plik w formacie RealMedia, zajmujący 3.5 MB, i możecie go pobrać tutaj. Przy typowym połączeniu modemem, ściągnięcie go zajmie wam około 20 minut. RealMedia to dosyć popularny w internecie format, ale żeby go odtworzyć potrzebujecie Realplayera - oprogramowania udostępnianego za darmo na stronie realnetworks. Często można go znaleźć też na CD dołączanych do papierowych pism.
Jakość jest na tyle dobra, że da się to oglądać, chociaż do oryginalnych MPEG daleko. Wiele w tym kawałku bym dzisiaj (ja - MDK) zmienił (ach ta muzyka... :) , ale mniej więcej oddaje atmosferę w jakieś się bawiliśmy. Nie wątpię, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

SKC - Arek Sokal

SKC - Arek Sokal premium

38 lat Biłgoraj
35 artykułów 27 tekstów 51 komentarzy 9 tekstów piosenek
Pierwszy opiekun działu poezja oraz kanału ircowego #wywrota (1999-2002). Przez długo czas aktywnie zaangażowany w rozwój serwisu.
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 marca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło