Muzyka

Koniec Daft Punk

Grupa Daft Punk przestała istnieć po 28 latach.
Paryski duet odpowiedzialny za wiele tanecznych hitów ostatnich dekad pożegnał się z fanami za pomocą klipu "Epilogue", w którym wykorzystano fragmenty filmu "Electroma" z 2006 roku.

Rzecznika kapeli Kathryn Frazier oficjalnie potwierdziła zakończenie działalności duetu. Nie podano powodu rozpadu kapeli.

Ich debiutancki album "Homework" z 1997 roku za sprawą kompozycji "Around the World" i "Da Funk" przybliżył światu brzmienie francuskiego house'u. Wydany cztery lata później album "Discovery" stał się międzynarodowym przebojem i uczynił z francuskiego duetu międzynarodowe gwiazdy. Płyta, na której znalazły się takie utwory jak "One More Time" czy "Harder, Better, Faster, Stronger" spowodowała również, że Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo stali się najbardziej poszukiwanymi producentami na świecie.

Ich ostatni album "Random Access Memories" ukazał się w 2013 roku. Francuzi nagrywając płytę skorzystali z wydatnej pomocy Pharrella Williamsa a także m.in. Nile'a Rodgersa. Płyta okazała się ich największym sukcesem komercyjnym i przyniosła im 5 nagród Grammy. Z albumu pochodzi super przebój "Get Lucky".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 lutego 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca