Muzyka

Benee bez końca

Pochodząca z Nowej Zelandii Benee opublikowała klip do numeru "Never Ending".
Piosenka "Never Ending" promuje EP-kę "Lychee".

- Lockdown w Nowej Zelandii zapowiadał się na taki, który potrwa wiecznie - wspomina Benee. - Miałam wrażenie, że marnuję czas. Bałam się, że skończą mi się pomysły albo że ciężko będzie mi coś napisać. Jednak gdy weszłam do studia z takimi postaciami jak Greg Kurstin i Rostam oraz ponownie nawiązałam współpracę z Kennym, poczułam, że uwalnia się we mnie nowa energia, którą mogę przekuć w piosenki. Było coś szalonego w tym, że wylądowałam prosto w LA z Nowej Zelandii i rzuciłam się w wir pisania. Dokładnie to samo przytrafiło mi się dwa lata temu, gdy przyleciałam do Los Angeles i napisałam "Supalonely" pierwszego dnia w Stanach. Uwielbiam, że ta EP-ka jest emocjonalnym, głębokim wdechem, który pomógł przepracować lęki, jakich nabawiłam się, siedząc w domu - mówię tu przede wszystkim o "Doesn´t Matter" i "Hurt You Gus". Z kolei w "Beach Boy" udało mi się stworzyć coś z zupełnie inną energią, tak samo jak przy "Never Ending", które chwilowo jest moim faworytem.

Pierwszymi singlami promującymi EP-kę były "Doesn´t Matter" i "Beach Boy". Nad "Lychee" pracowali twórcy po obu stronach Pacyfiku. W Kalifornii - Greg Kurstin, Kenny Beats i Rostam, a w Nowej Zelandii - stały współpracownik artystki Josh Fountain. "Lychee" prezentuje rozwój artystyczny Benee, jej elokwencję i ważny głos dla pokolenia Gen-Z, dla którego liczą się przesuwanie granic i bezkompromisowość oraz kreatywność.

Marzycielski alt-pop Benee łączy płynące prosto z serca refleksje na temat dorastania na przedmieściach Auckland w Nowej Zelandii, jak również pełne specyficznego humoru teksty. Wszystko w kolorowej produkcji ze świetnymi bitami i nieoczywistymi hookami. 22-latka zyskała rozgłos na całym świecie za sprawą hitu "Supalonely". Singiel przekroczył 4 miliardy streamów. Debiutancki album artystki "Hey u x" spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytuków. Gościnnie na krążku pojawili się Grimes, Lily Allen, Gus Dapperton i Muroki (kolejny młody i zdolny artysta z Nowej Zelandii, który został podpisany w należącej do Benee wytwórni Olive).

Benee - "Lychee" - tracklista:
1. Beach Boy
2. Soft Side
3. Hurt You Gus
4. Never Ending
5. Marry Myself
6. Doesn´t Matter
7. Make You Sick


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca