Wywrota

Poland Contact Festival – Warsaw Flow

W dniach 3-10 lipca w Warszawie, już po raz drugi, odbędzie się międzynarodowy festiwal improwizacji kontaktowej Poland Contact Festival – Warsaw Flow.

Festiwal odbędzie się w Centralnym Basenie Artystycznym, który zostanie przystosowany do potrzeb tancerzy. Tutaj uczestnicy festiwalu będą mieszkać, integrować się i przede wszystkim tańczyć. Część warsztatów odbędzie się także w przestrzeni miejskiej nad Wisłą.

Festiwal, przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych tancerzy. To spotkanie pasjonatów contact improvisation (CI), sztuki tanecznej, w której nie obowiązują żadne schematy czy kroki, liczy się tylko naturalny, spontaniczny kontakt – z drugą osobą, z otoczeniem, ze swoim ciałem.

 

Data: 3-10 lipca

Miejsce: Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6, Warszawa.

Koszt: 1000 zł, opłata za całość festiwalu, w tym wyżywienie oraz nocleg.

 

PROGRAM

W trakcie 8 dni festiwalowych uczestnicy będą brali udział w intensywnych zajęciach, warsztatach, jamach, pokazach. Zajęcia odbywać się będą w salach tanecznych i w przestrzeni miasta.

 

NAUCZYCIELE

Festiwal poprowadzi 13 nauczycieli: Ray Chung, Sabine Parzer,  Irene Sposetti, Yaniv

Mintzer, Katri Luukkonen, Johan Nilsson, Iiris Raipala, Eniko Szilágyi, Elwira Piorun, Kama Jankowska, Magdalena Radlowska, Iwona Olszowska, Paulina Święcańska.

GALERIA

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja zgromadziła ludzi z całego świata, przybyli uczestnicy z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Brazylii, Wenezueli, Holandii, Ukrainy, Australii i Polski.

Czym jest improwizacja kontaktowa?
To taniec, którego prekursorem jest Steve Paxton, amerykański tancerz i choreograf. Improwizacja kontaktowa odwołuje się do takich form kontaktu jak branie w objęcia, przyciąganie, wspieranie, pantomima. Improwizacja kontaktowa najczęściej rozgrywa się w duecie, ale tancerze mogą tworzyć także większe grupy. Taniec jest spontaniczny, kreatywny, jego formy powstają bez planowania. Nie ma w nim przewidywalności i utartych schematów ruchowych. 
Więcej o improwizacji kontaktowej – kliknij!

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca