Współpraca

Dołącz do Redakcji jednego z pierwszych w polskim Internecie portali kulturalnych!

 

Portal Wywrota.pl zaprasza do współpracy na zasadzie wolontariatu osoby aktywne, interesujące się przestrzenią artystyczną i kulturową. Czekamy na głowy pełne pomysłów, na ludzi z pasją, energią i pozytywnym nastawieniem do świata.

 

W zamian za Wasz wkład oferujemy:

 • zdobycie doświadczenia w zespole redakcyjnym;
 • zdobycie referencji przydatnych przy poszukiwaniu pracy;
 • zaświadczenie o współpracy (niezbędne szczególnie podczas zdobywania stypendium lub rekrutacji na studia doktoranckie);
 • zaświadczenie o opublikowanych tekstach (Portal Wywrota.pl posiada numer ISSN i jest wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism);
 • możliwość rozwoju umiejętności pisarskich (teksty są omawiane oraz poddawane redakcji i korekcie);
 • możliwość odbycia praktyk studenckich.

 

Kogo potrzebujemy:

 1. Autorów tekstów, zainteresowanych pisaniem recenzji książek, filmów i albumów muzycznych oraz relacji z koncertów, spektakli teatralnych lub innych wydarzeń kulturalnych. Przeważnie autor sam decyduje, jaki materiał będzie recenzował. My przesyłamy książkę/płytę na podany adres (przechodzi ona na własność recenzenta) lub organizujemy akredytację na dane wydarzenie;
   
 2. Opiekunów działów, którzy będą sprawować pieczę nad nadsyłanymi przez użytkowników pracami. Do ich zadań należy: merytoryczne komentowanie prac, wybór prac godnych polecenia i wyróżnienia, organizowanie warsztatów, zabaw i konkursów w ramach swojego działu.
   
 3. Opiekunów śpiewnika, pasjonatów gry na gitarze chętnych do pisania tekstów instruktażowych dla początkujących gitarzystów, udzielania porad muzycznych oraz moderowania tekstów piosenek.
   
 4. Animatorów do organizowania życia społecznego Wywroty, pragnących przeprowadzić autorskie zajęcia, warsztaty lub zrealizować własny projekt. Co roku przygotowujemy zlot użytkowników portalu – pomoc przy tym przedsięwzięciu również mile widziana.
   
 5. Fotoreporterów, którzy przede wszystkim podczas imprez spod patronatu Wywroty będą robić zdjęcia dołączane do artykułów lub stanowiące samodzielną fotorelację.
   
 6. Korektorów tekstu – korekta artykułów przed opublikowaniem ich na portalu.

 

Przyłącz się do wywrotowej rewolucji!


Jeśli czujesz, że możesz się sprawdzić na którymś z tych stanowisk lub zwyczajnie chciałbyś spróbować swoich sił, skontaktuj się z nami! Napisz kilka zdań o sobie, o tym co Cię najbardziej interesuje oraz czym chciałbyś się zająć.

formularz kontaktowyPortal Wywrota.pl działa od 1998 roku. Jest wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod nr 2501, Sąd Okręgowy we Wrocławiu, Wydział I Cywilny; NIP 913-000-03-45, ISSN 1689-1910.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło