Literatura

Napisz scenariusz gry komputerowej z Jakubem Szamałkiem

Wydawnictwo MUZA SA i CD Projekt RED zapraszają na warsztaty pisania scenariuszy gier komputerowych, które poprowadzi pisarz i scenarzysta Jakub Szamałek, współautor scenariusza do powstającej właśnie trzeciej części „Wiedźmina”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godzinie 13 w klubokawiarni PaństwoMiasto.

Jak się pisze scenariusze gier i czym się one różnią od scenariuszy teatralnych i filmowych? Jak ważny jest scenariusz, dialogi i koncepcja fabularna podczas pracy nad grą typu „Wiedźmin”? Czy pisanie scenariusza gry komputerowej jest sztuką i czym się różni od pisania powieści? O tych i innych zagadnieniach opowie Jakub Szamałek, autor antycznych kryminałów „Kiedy Atena odwraca wzrok” i „Morze Niegościnne”, a także scenarzysta w zespole CD Projekt RED.

Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko zasmakują w teorii, ale także spróbują swoich sił w praktyce. Pod okiem prowadzącego wspólnie napiszą dialogi na wybrany temat i zastanowią się, czy można je przenieść do gry. Warsztaty będą wymagały zaangażowania indywidualnego i zarazem pracy zespołowej – tak, jak to się odbywa w profesjonalnym zespole pracującym nad grą RPG.

Jakub Szamałek (ur. 1986) jest doktorem archeologii śródziemnomorskiej, ukończył Oxford i Cambridge, był stypendystą fundacji Billa i Melindy Gatesów. Jego debiut literacki „Kiedy Atena odwraca wzrok” otrzymał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru za najlepszy kryminał roku 2012. Obecnie pracuje nad scenariuszem do trzeciej części popularnej gry RPG „Wiedźmin”. W maju br. ukazała się jego druga powieść kryminalna „Morze Niegościnne”.

Warsztaty pisania scenariuszy gier komputerowych z Jakubem Szamałkiem
PaństwoMiasto, ul. Andersa 29, Warszawa
8.06.2013, sobota, 13:00 - 15:00


Zgłoszenia do udziału prosimy kierować na: muza@businessandculture.pl

Podczas warsztatów będzie można kupić nową książkę Jakuba Szamałka „Morze Niegościnne” w promocyjnej cenie.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca