Teatr

Sukces frekwencyjny „Harmonii Przeciwstawień”

Niemal 350 widzów obejrzało performans, pokazujący Polskę widzianą oczami lokalnych i zagranicznych artystów. Przedstawienie otworzy, planowany w dalszej perspektywie, cykl interdyscyplinarnych akcji performatywnych.

 

„Harmonia Przeciwstawień. Polska” to najnowszy projekt Studia Matejka, w którym artyści skupili się na aktualnej sytuacji w Polsce – pełnej absurdów i sprzeczności. 13 performerów z 9 krajów świata postanowiło podjąć próbę spojrzenia z własnej perspektywy na polską rzeczywistość. Wydarzenie odbyło się w przestrzeniach Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu w dniach 17-20 września.

 

Formuła przedstawienia była nietypowa – widzowie wędrowali po całym Browarze Mieszczańskim, wytyczonym przez reżysera szlakiem. Początkowo prowadzeni przez aktorów, mogli później sami dokonać wyboru, które sceny i w jakiej kolejności chcą obejrzeć. Publiczność stała się w ten sposób zarówno świadkiem, jak i aktywnym uczestnikiem sytuacji publicznych i intymnych.

 

Przedstawienie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i odniosło frekwencyjny sukces.


- Początkowo zaprojektowaliśmy spektakl dla około 50 widzów – mówi Matej Matejka, reżyser przedstawienia. – Okazało się, że liczba chętnych widzów znacznie przewyższa tę liczbę, dlatego przearanżowaliśmy sceny tak, by pomieścić większą publiczność – dodaje Matejka. W sumie spektakl obejrzało niemal 350 widzów. Tak ogromne zainteresowanie pokazuje, że akcje performatywne tego typu to w dalszym ciągu spora nisza do zapełnienia.

 

Spektakl grany był jedynie przez 4 dni. Ma on otworzyć, planowany w dalszej perspektywie, cykl interdyscyplinarnych akcji performatywnych. Ich celem będzie kontynuacja refleksji nad aktualną sytuacją społeczno-polityczną, poprzez poruszanie konkretnych, aktualnych i ważnych dla społeczeństwa polskiego kwestii.

 

Więcej informacji o działalności Studia Matejka na www.studiomatejka.com oraz na www.facebook.com/studiomatejka.

Zdjęcia



Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca