Teatr

Spotkanie z Nathalie Papin i Laurentem Van Wetterem

Urodzona w 1960 roku w Roussay Nathalie Papin jest jedną z najważniejszych we Francji autorek dla dzieci i młodzieży. Zanim poświęciła się dramatopisarstwu, studiowała pantomimę w Narodowym Centrum Sztuk Cyrkowych w Châlons-en-Champagne. Przez wiele lat pracowała jako aktorka, reżyserka oraz animatorka warsztatów teatralnych. Swoją pierwszą sztukę, Le Tout-Contre, napisała w 1995. Publikuje w wydawnictwie L’École de Loisirs. Jej sztuki wystawiane są we Francji i Szwajcarii.

 

Laurent Van Wetter jest belgijskim aktorem i dramaturgiem. Studiował w Królewskim Konserwatorium w Brukseli oraz na Wolnym Uniwersytecie Brukselskim. Przez dwadzieścia lat aktorskiej kariery zagrał w ponad czterdziestu spektaklach oraz wielu filmach. Większość jego sztuk została wydana przez dom wydawniczy Lansman Editeur. W 2010 roku założył stowarzyszenie HUMAN R, które poprzez działalność artystyczną pragnie poszerzyć świadomość dzieci i młodzieży na temat praw człowieka.

 

Sztuki Laurenta Van Wertera są tłumaczone na język polski przez dom wydawniczy DramEdition. Dwie z nich ukazały się już na deskach polskich teatrów: Wychowajmy ich! w Teatrze Druga Strefa Sylwestra Biragi oraz gościnnie Le Pont (Most) w Teatrze Małym w Manufakturze, w wykonaniu belgijskiego duetu Gillesa Ponceleta i Raphaëla Budke.

 

Już w marcu nadarzy się okazja, by spotkać i porozmawiać z Nathalie Papin i Laurentem Van Werterem na żywo. W TEATRZE WARSawy 4 marca odbędzie się czytanie fragmentów jej sztuk przetłumaczonych i wydanych przez poznański Dom Wydawniczy DramEdition. W obecności autorki i tłumacza, Jana Nowaka, zostaną zaprezentowane: Raz, dwa, król i W Krainie Nicości oraz Wychowajmy ich!.

 

5 marca 2016

godz. 15.15

Instytut Francuski w Polsce

Mediateka w Warszawie

ul. Widok 12

 

Link do wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1092054837506150/

 

5 marca 2016 Instytut Francuski w Polsce

Patronat medialny:
Wywrota

Zdjęcia



Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca