Sztuka

SYRENY W WARSZAWIE! Oficjalne oświadczenie z-cy prezydenta m.st. Warszawy J. Jóźwiaka

Wczoraj, we wczesnych godzinach porannych, pracownikom warszawskich Filtrów udało się uratować niewielką grupę syren, które najprawdopodobniej w nocy trafiły do systemu miejskiej kanalizacji i nie zdołały się z niego wydostać. Pracownicy Filtrów nie wiedzą, w jaki sposób te stworzenia dostały się do systemu, podejrzewa się jednak, że pewien wpływ miał na to niski stan wody w Wiśle.

 

Szanowni Państwo,

 

Spotykamy się w nietypowych okolicznościach, dlatego odczytam oświadczenie.

Dziś, we wczesnych godzinach porannych, pracownikom warszawskich Filtrów udało się uratować niewielką grupę syren, które najprawdopodobniej w nocy trafiły do systemu miejskiej kanalizacji i nie zdołały się z niego wydostać. Pracownicy Filtrów nie wiedzą, w jaki sposób te stworzenia dostały się do systemu, podejrzewa się jednak, że pewien wpływ miał na to niski stan wody w Wiśle.

 

Syreny wydają się całkowicie zdrowe, nie stwierdzono u nich żadnych obrażeń, niemniej wydają się zaniepokojone całym zajściem. Dlatego w trosce o ich bezpieczeństwo, a także mieszkańców stolicy, syreny zostały poddane kwarantannie, gdzie otrzymają niezbędną pomoc medyczną oraz zostaną poddane serii niezbędnych testów. Na razie nie możemy podać Państwu szczegółów dotyczących lokalizacji placówki, w której syreny znalazły schronienie. Kiedy jednak badania zostaną zakończone, placówka zostanie otwarta dla mieszkańców Warszawy, by każdy mógł na własne oczy zobaczyć te niezwykłe i rzadkie istoty oraz przekonać się, jak przystosowują się one do życia na lądzie.

 

Pragnę także dodać w imieniu władz Warszawy oraz Zarządu Wodociągów, że ten nadzwyczajny incydent nie wpłynął w żaden negatywny sposób na stan wody w miejskiej sieci, jest ona nadal w 100% zdatna do picia.

 

Na koniec chciałbym poinformować, że w geście dobrej woli władze miasta zaproponują honorowe obywatelstwo każdej syrenie, która zdecyduje się pozostać z nami i zamieszkać w naszym wspaniałym mieście. By pomóc syrenom w podjęciu tej decyzji, stworzyliśmy specjalny projekt, dzięki któremu wybrana grupa warszawiaków będzie mogła oprowadzić syreny po stolicy i pokazać im, jak wielki potencjał ma Warszawa i jak pięknie rozkwita stolica Polski.

 

Wycieczki te będą organizowane pod czujnym okiem pracowników zajmujących się syrenami w Centrum Przystosowawczym. Wszelkie szczegóły dotyczące godzin odwiedzin, a także terminów wycieczek i rejestrowania udziału w tym projekcie znajdą Państwo już wkrótce pod udostępnionymi przez miasto numerami telefonów oraz dedykowanej projektowi stronie internetowej (www.nowiwarszawiacy.pl).

 

Zachęcam Państwa do skorzystania z tej formy kontaktu, co z pewnością ułatwi pracę nam wszystkim w tym ekscytującym momencie w historii miasta.

 

Z poważaniem,

Jarosław Jóźwiak

zastępca prezydenta m.st. Warszawa

FESTIWAL NOWI WARSZAWIACY

 

 

Festiwal Nowi Warszawiacy to przedsięwzięcie Białołęckiego Ośrodka Kultury, Muzeum Woli,
o. Muzeum Warszawy, m.st. Warszawa oraz Domu Kultury Działdowska. Festiwal składa się z: akcji społecznych „Warszawa od środka” na Woli i Białołęce, działań artystycznych oraz debat i konferencji naukowej. Różnorodne, interdyscyplinarne działania odbywające się w ramach Festiwalu są próbą zmierzenia się z tożsamością stolicy, z oczekiwaniami jej mieszkańców i przyjezdnych, zawierają krytyczną refleksję na temat zmian we współczesnej Warszawie. //www.nowiwarszawiacy.pl//
Robert Stawski

Robert Stawski

47 Warszawa
395 artykułów
kontakt: warszawa@wywrota.pl

prywatny blog: http://comiwsercugra.tumblr.com/
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca