o Wywrocie

Co to jest Wywrota?

Jedna z pierwszych niezależnych inicjatyw kulturalnych w polskim Internecie. Początkowo serwis literacki o charakterze anarchistyczno-wolnościowym założony przez grupę entuzjastów, z czasem przekształcił się w portal współtworzony przez ludzi z całej Polski i nową Polonię.

Kiedy w 1998 roku zaczynaliśmy pracę nad serwisem, byliśmy grupą młodych ludzi mających poczucie odrębności od reszty społeczeństwa. Byli wśród nas anarchiści zbuntowani przeciwko „systemowi”, nadwrażliwi pacyfiści, których rozczulała wszelka niesprawiedliwość, młodzi artyści i poeci, stawiający pierwsze kroki w światach rządzonych przez muzy. Teraz, po latach pracy, Wywrota staje się miejscem do jakiego zawsze aspirowała: platformą dostarczającą każdemu – młodemu i staremu - codzienną dawkę sztuki, oraz pozwalającą każdemu na łatwą prezentację swoich dzieł w sieci.

Nie tworzymy typowego portalu społecznościowego. Jesteśmy wspólnotą, w której ludzie z pasją odgrywają najważniejszą rolę, a technologia stanowi tylko medium niezbędne do komunikacji; alternatywną wersję starej, dobrej rzeczywistości. Internet jest dla czymś więcej niż tylko pajęczyną światłowodów, konstelacji danych i elektronów mknących infostradami. Pomiędzy każdym zerem a jedynką jest cały wszechświat liczb, uczuć, myśli i słów. Wystarczy tylko umieć czytać między bitami.

Czy Wywrota odmieni Twoje życie, tak jak odmieniła nasze i wielu innych? Zapraszamy do naszego serwisu, czuj się u nas jak u siebie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca